طراحی دکوراسیون داخلی منزل + 16 نکته اساسی + انواع سبک‌ها-مبل وکیلی

در سال 2019 طراحی دکوراسیون بیشتر به‌سمت دکوراسیون داخلی مدرن نزدیک شده است و اکثر طراحی‌ها به‌میل سلیقه و روحیات کارفرمایان انجام شده است. استفاده از رنگ‌های ساده، چرم و چوب، استفاده از نور طبیعی، اتاق‌خواب‌هایی با تخت‌های شخصی‌سازی‌شده و ایجاد فضای باز جزو چارچوب طراحی امسال به‌شمار می‌‌آید. از سبک‌های دکوراسیون داخلی برتر می‌توان به سبک دکوراسیون داخلی مدرن، سبک دکوراسیون داخلی مینیمال، سبک دکوراسیون داخلی صنعتی، سبک دکوراسیون داخلی انتقالی و سبک دکوراسیون داخلی روستایی اشاره کرد.

دکوراتور کیست ؟ هنر دکوراسیون داخلی به قدمت تاریخ…

همچنین بد نیست بدانید که مبلمان استفاده شده در این سبک با دقت و ظرافت خاصی حکاکی و جلا خورده هستند.در واقع تزئینات داخلی ساختمان در سبک کلاسیک فوق العاده زیاد و پرزرق و برق است. طراحی دکوراسیون داخلی بهبود فضای داخلی ساختمان­ برای انجــام فعالیت­ های روزانه مثل کار و زندگی می باشد. ساده ترین تعریفی که می‌توان برای معماری داخلی ارائه کرد، این است که هنر معماری به معنی طراحی ساختمان ها و فضای بین آنها می باشد. ولی در عمل وظایف پیچیده تری بر عهده این افراد است، زیرا باید علاوه بر داشتن دانش نقشه کشی و طراحی نقشه ساختمان، با استفاده از قوانین بهینه سازی و خلاقیت فضای داخلی خانه ها را با توجه به نیازهای انسانی طراحی نمایند. لازم به توضیح است که علاوه بر فضاهای داخلی بخش‌هایی از فضاهای بیرونی ساختمان‌ها هم در دکوراسیون داخلی و ایجاد فضای هماهنگ با استایل دکوراسیون داخلی نقش دارند.

برنامه‌ریزی در دکوراسیون شامل نیازسنجی، هدف‌گذاری، بررسی نکات مالی و مواردی از این دست است. جمع‌آوری و دسته‌بندی اطلاعات در خصوص گزینه‌های مختلف پیش رو در زمینه‌ی انتخاب انواع مبلمان یا پوشش‌های سطوح، رنگ، نورپردازی و … را نیز می‌توان بخشی از یک برنامه‌ریزی کامل دانست. همانطور که می دانید مجله خبری دکوراسیون داخلی منزل فرایندی است که نیاز به دانش و هنر دارد و به کارگیری آن در هر فضایی متفاوت است و مطابق برخی المان ها انجام می شود بنابراین برای القای حس خوب در خانه توجه به نکات ریز حائز اهمیت است. استفاده از گل و گلدان های جذاب نه تنها بر زیباتر شدن محیط اتاق خواب کمک می کند، بلکه هوای داخل اتاق را بهتر نموده و تاثیر زیادی بر آرامش افراد دارد. قرار گرفتن یک گلدان در کنار تخت خواب انتخاب خوبی در این زمینه خواهد بود. البته توجه داشته باشید که در استفاده از گل در اتاق خواب زیاده روی نکنید.

  • به تعبیری دکوراسیون داخلی به این می پردازد که چگونه می توان یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است جفت و جور کرد و یا اینکه جو و حالت یک فضا را با نور پردازی و پوشش دیوارتغییر داد.
  • همچنین آباژورهای سرامیکی و غیره می‌توانند این سبک دکوراسیون اتاق‌خواب کلاسیک را تکمیل‌تر کنند.
  • اینها قوانین مهم در طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ایی است.پس از دانستن این نکات به سراغ ادامه پروسه طراحی داخلی ساختمان می رویم.
  • با مدرن شدن زندگی امروز نحوه چیدمان منزل ایرانی نیز با تغییر و تحول زیادی روبرو شده است.
  • دانستن این مطلب موجب می‌شود که بهتر بتوانید متر یال موردنظر خود را انتخاب کنید و مراحل کار خود را با دقت بیشتری مدیریت کنید.

سبک اسکاندیناوی بیشتر در کشورهای دانمارک، سوئد، فنلاند، نروژ و ایسلند مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد طبیعی، تزئینات و جزئیات حداقلی، پالت رنگی سیاه وسفید و نهایتا رنگ‌های آبی و خاکستری، خطوط منحنی و طرح‌های ارگانیک ویژگی‌های بارز سبک اسکاندیناوی است. سبک فرانسوی مثل کشور و مردمش، سبکی لوکس و مجلل و اشرافی است. پرده‌های ابریشمی، دیوارهای حکاکی شده، وسایل لوکس و گران، آینه‌های قدی و مبلمان رسمی جزو جدانشدنی سبک فرانسوی هستند.

نور پردازی در فضاهای با سقف کوتاه :

در این طراحی از بهترین کارکردهای روانی و فیزیکی بهره برداری می‌شود تا یک محیط آرامش بخش و سرپناه امن و جذاب خلق شود. بود که هر کدام با توجه به نیاز مشتری و همچنین ابعاد ویلا و بسیاری از المان‌های دیگر تعیین و برنامه ریزی خواهند شد. معمولا در طراحی ویلا میتوان از فرم ها و الگو های بسیار باشکوه و منحصر به فردی استفاده کرد طراحی ویلا کلاسیک یا ویلا مدرن هر کدام ویژگی ها تخصصی خود را دارد که توسط یک شرکت معماری مناسب می بایست به شما اعلام گردد. در این مقاله به طور کامل و دقیق به بررسی طراحی دکوراسیون داخلی میپردازیم.

از یک سبک واحد استفاده کنید