طراحی دکوراسیون طراحی دکوراسیون داخلی شرکت طراحان دکور هنرمند-مبل وکیلی

اما امروزه دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ها دچار تغییراتی شده است. طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسکونی یکسری قوانین و چارجوب هایی را دارد. که با شناخت این قوانین می توانید یک ایده مناسب و عالی را برای چیدمان خانه خود پیدا نمایید. در طراحی داخلی ساختمان های مسکونی باید تمام اجزای داخلی منزل را با هم هماهنگ نمایید.

یکی از مکان هایی که نیاز به چیدمان دقیق همراه با آرامش را دارد، اتاق خواب است. نوع چیدمان وسایل، رنگ های به کار رفته در اتاق، محل قرار گیری تخت، فرش مورد استفاده، رنگ و جنس پرده و… می تواند در کسب آسایش و آرامش شما در هنگام استراحت نقش به سزایی داشته باشد. همانطور که از نامش پیدا است در این دکوراسیون همه چیز گرانبها، پر زرق و برق و چشم‌نواز است، در دکوراسیون لاکچری که بیشتر مناسب فضاهای بسیار بزرگ است سعی می‌شود از المان‌های بسیار منحصربه‌فرد و البته ارزشمند از نظر مادی بهره برد. در این سبک از چیدمان داخلی معمولا از رنگ های سفید یا طلایی، زیتونی و آبی درباری استفاده می‌شود.

عوامل موثر در هزینه‌های طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی:

استفاده از طرح‌های کودکانه روی دیوار یا زمین (فرش) به رشد ذهنی کودک کمک می‌کند. تاثیر نور در رشد موضوع مهمی در بحث تربیت کودک است، پس به وجود نور طبیعی حدالامکان یا نورپردازی مصنوعی صحیح توجه کافی داشته باشید. حتی نورپردازی سقف به شکل ستاره و تداعی آسمان، برای سنی که تاریکی یک ترس به شمار می‌آید، ایده خوبی است. شاید در گذشته اتاق نوزاد و کودک اهمیت چندانی نداشت اما امروزه تاثیر این قضیه ثابت شده است، چون مستقیما در روحیه و شخصیت نوزاد و کودک تاثیرگذار است. طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک باید از دو جنبه بررسی شود؛ بحث ایمنی فضا و روانشناسی.

  • اما یک ویژگی بارز و تفاوت عمده این سبک این است که یک تعادل خوب بین دو سبک مدرنیته و سنت ایجاد کرده.
  • نحوه قرار گرفتن وسایل منزل و در نظر گرفتن چند اصل مهم در منزل و محیط کار باعث میشود تا انرژی یا چی به انرژی مثبت یا شنگ چی تبدیل شود.
  • اما نکته مهم این است که این اتفاق باید اصولی باشد و نهایت دقت را داشته باشید که رنگها و بافت با هم هماهنگی داشته باشند.
  • آن‌ها علاوه بر آنکه موجب ایجاد حس طراوت و تازگی در محیط هستند بهترین گزینه برای تأکید بر استایل‌های گوناگون هم به شمار می‌آیند.

از جنبه‌های مهم دیگر در مجله خبری دکوراسیون داخلی، توجه به نوع چیدمان و شکل قرارگیری اثاثیه است. ایجاد فضای کافی برای رفت و آمد یکی از اهدافی‌ست که یک چیدمان استاندارد دنبال می‌کند. همچنین چیدمان درست باعث می‌شود فضا نظم یا آشفتگی خاصی داشته باشد و این بر اساس اصول و سبک مورد نظر باید تعیین شود. طراحی دکوراسیون منزل کوچک از حساسیت بالاتری نسبت به سایر محیط ها برخوردار می باشد و باید انتخاب رنگ، نوع مبلمان، پرده و تزئینات و چیدمان وسایل را کاملا حرفه ای انجام داد. از جمله اصول بسیار مهم در چیدمان خانه های کوچک می توان به انتخاب رنگ های روشن اشاره نمود. استفاده از رنگ های روشن برای دیوار و وسایل منزل باعث میشود تا فضا بزرگتر بنظر برسد.

می‌توان با استفاده از رنگ‌های مناسب و مختلف به خانه روح داد و با همین رنگ‌ها بین اجزای مختلف دکوراسیون منزل تناسب ایجاد کرد. با اجرای بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون می‌توانید مطمئن باشید که انتخاب‌هایتان درست خواهد بود. این رنگ از اثرات آرامش بخش و با طراوتی برخوردار است که سکوت، صلح، صداقت، رضایت، زیبایی، سخاوت، رشد و اعتقاد را به همراه دارد. با انتخاب این رنگ برای دکوراسیون منزل و یا اتاق خود، سیستم گردش خون خود را تنظیم کنید و به آرام سازی ذهن خود کمک نمایید.

برای چیدمان مبلمان در فضاهای بزرگ چکار کنیم ؟