طراحی و اجرای دکوراسیون آشپزخانه نکات مهم در نگهداری معماریان مگ-مبل وکیلی

نکاتی که یک صاحبخانه خوب باید در دکوراسیون خانه ای که اجاره می دهد رعایت کند. برای نصب شلف های معلق نیازمند دیواری بدون کابینت یا حداقل بدون کابینت های بالایی هستیم. این دیوار ممکن است مجاور پنجره و یا بر روی بخشی از جداره مشترک آشپزخانه با راهرو واقع شده باشد. اگر در شهرهای محدوده‌ی سلام ساختمان باشید (تهران، خراسان رضوی، البرز، اصفهان، کرمان، خوزستان، فارس، گیلان، آذربایجان شرقی، قم، مازندران)، کمتر از 12 ساعت کاری طول میکشد تا مشاور سلام ساختمان با شما تماس بگیرد. تا به حال بیش از 4000 پروژه کابینت و کمد در سلام ساختمان اجرا شده است.

کابینت در دکوراسیون آشپزخانه یکی از فضاهای کاربردی است که ایده های مختلفی جهت طراحی آن وجود دارد. طراحان دکوراسیون داخلی و کسانی که خودشان قصد طراحی دکوراسیون آشپزخانه را دارند، باید با مسائل طراحی داخلی و راه حل هایی که باعث جذابیت و منحصر به فرد شدن دکوراسیون می شوند، همانند نکات انتخاب و نصب کابینت آشنا باشند. طراحی فضای داخلی یک آشپزخانه، در پی برقراری ارتباط بین عوامل داخلی و افرادی که‌ با استفاده از این عوامل به زندگی روزمره در این فضا می پردازند، انجام می شود. بخش از معماریان مگ، به نکات مهمی راجع به کابینت در دکوراسیون آشپزخانه پرداخته ایم؛ شما عزیزان با در نظر گرفتن این نکات و الگوبرداری از طرح های انتهای مطلب، به یک دکور ایده آل و جذاب خواهید رسید.

مدل کتابخانه خانگی ساده و مدرن (راهنمای خرید کتابخانه)

اما چنانچه مرز میان آشپزخانه و پذیرایی تنها با یک کابینت جزیره مشخص شده است، بهتر است سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه متناسب با بخش‌هایی باشد که به آشپزخانه دید دارند. انتخاب رنگ هایی که قرار است از آن‌ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک استفاده کنید ‌اهمیت بسیار بالایی دارد. اشکال هندسی با سطوح و زوایای مختلف می‌توانند تأثیرات متفاوتی بر روح و روان افراد بگذارند.

در این نمونه، از فضای روی کابینت برای همین اهداف استفاده شده است. برای نگهداری کابینت ها، از لولاها و نگهدارنده های فلزی استفاده کنید که مقاومت و استحکام بالایی دارند. معمولا در آشپزخانه های کوچک و باریک، یک ردیف کابینت روی دیوار نصب می شود و این حالت در آشپزخانه هایی که متراژ بالاتری دارند، گسترده تر و روی دو یا سه دیوار می باشد.

  • شما با کلیک کردن روی عکس می‌توانید فرم درخواست را پر کرده و منتظر تماس مشاورهای ما باشید.
  • با اینکه طرح و نقش روی کابینت های دیواری و دیوار پشت گاز مقداری از بی روح بودن فضا کم کرده اما هنوز نتوانسته به سردی کل فضا غالب بشه.
  • خصوصا اگر آشپزخانه منزل تان متوسط یا کوچک است و لوازم برقی و اکسسوری ها تیره یا با رنگ های شاخص هستند، بهتر است از کابینت های سفید استفاده نمایید.
  • در طراحی داخلی و بازسازی منزل مهم ترین بحث مربوط به آشپزخانه می باشد که همیشه در زمینه طراحی داخلی مطرح بوده است.
  • جنس کابینت ها معمولا از هایگلاس براق و یا مات است و معمولا ساده و بدون تزیینات هستند.
  • در فضای این دکوراسیون آشپزخانه ایرانی با کابینت‌های های‌گلاس مدرن برای ایجاد حس زیبایی و آرامش از گل و گیاه استفاده شده است.

علاوه بر آن بهتر است از رنگ هایی در چیدمان دکوراسیون آشپزخانه به روز استفاده کنید که با نگاه کردن به آن احساس آرامش داشته باشید. با توجه به رنگ سال که آبی کلاسیک در نظر گرفته شده است وسایل جزئی با رنگ آبی را به دکوراسیون داخلی آشپزخانه اضافه نمایید. همچنین در صورت تمایل می توانید برای ایجاد تغییرات مثبت در فضای آشپزخانه از گیاهان و گل های طبیعی که درون گلدان ها با رنگ آبی کاشته شده اند بهره ببرید. در چیدمان این دکوراسیون آشپزخانه ایرانی طرحی مدرن به رنگ طوسی خنثی به کار رفته اما ترکیب مناسب آن با چوب سردی رنگ طوسی را خنثی کرده و گرمای خاصی به فضا داده است.

درنورپردازی آشپزخانه می توانید خلاقیت های متعددی به خرج دهید و نیازی به هزینه های گزاف نخواهید داشت. انتخاب هوشمندانه کاشی‌های آشپزخانه به شیوه سنتی باعث شده تا این آشپزخانه رنگ‌و‌بوی سنتی و ایرانی خود را حفظ کند. در طراحی سنتی آشپزخانه می‌توان برای خلاقیت بیشتر، برخی اجزاء مدرن را با طرح‌های سنتی ترکیب کرده و در کنار هم از آن‌ها استفاده کرد. استفاده از رنگ‌های روشن و براق، محیطی آرامش بخش، پاکیزه و شاد رو به شما القا می کنه.

انتخاب کابینت

برای خرید اکسسوری ها، انتخاب رنگ کابینت و حتی طرح و رنگ پرده ، لازم است یک نگاه کلی به تمام بخش های منزل که در یک محدوده دید واقع شده اند داشته باشیم. همانقدر که گیاهان طبیعی و زیبا می توانند تاثیرات مثبتی در جاری شدن انرژی های مثبت و شادی بخش در مجله خبری دکوراسیون داشته باشند، گیاهان خشک شده ، خراب و نازیبا ، انرژی های این محیط را تخریب می کنند. در خصوص عناصر فنگ شویی و ارتباطات آن ها در مقاله و مطالب پیشین به صورت گسترده صحبت شده است.

آیا طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک نیز ممکن است؟