مشاوره دکوراسیون منزل به این 7 سوال پاسخ می‌دهد!-مبل وکیلی

استفاده از انواع میزهای چای خوری و قهوه خوری کوتاه و بلند، به سبک مدرن یا کلاسیک، یا استفاده از آینه های کنار سالن می تواند فضا را زیباتر کند. در فرهنگ اصیل ما، خانه عروس و چیدمان آن یکی از آداب و رسوم مهم برای شروع زندگی مشترک عروس و داماد محسوب می شود. عروس داماد با هزاران امید و آرزو زندگی خود را در خانه رویایی شان آغاز می کنند. چیدماندکوراسیون اتاق خواب عروس یکی از دغدغه های اصلی عروس خانم ها است که معمولا با وسواس زیادی انجام می شود. همه زوج ها دلشان می خواهد بهترین چیدمان را برای خانه شان داشته باشند اما ممکن است به خاطر عدم آگاهی از اصول طراحی دکوراسیون به خصوص برای اتاق خواب، این مهم محقق نشود.

انتخاب رنگ کاشی ها و مدل آنها جزء جدایی ناپذیر از طراحی حمام به شمار می رود. در نظر گرفتن فضای داخلی حمام شامل اتاقک حمام، موقعیت قرارگیری دوش حمام، حوضچه ‌ها، فضای ذخیره سازی و موارد دیگر است. الف) در انتخاب اول، با انتخاب رنگی مواجه هستید که مجله خبری دکوراسیون نمی توانید آن را تغییر دهید؛ به طور مثال، رنگ کابینت ها برای همیشه ثابت هستند؛ مگر آنکه سرویس کابینت را از پایه تغییر دهید که هزینه ‌های زیادی برای شما در بر می گیرد. اگر در داخل آپارتمان، فضای باز دارید، مبلمان حصیری برای آن مناسب تر است.

با توجه به ایده های اولیه کارشناسان و طراحان با شما به عنوان صاحب منزل گفت و گو می کنند تا با نیازمندی ها و نظرهای شما هم آشنا شوند و درباره ی ایده های خود هم نظر می گیرند. سقف بزرگ‌ترین نما از یک اتاق و اولین چیزی است که افراد هنگام ورود به ساختمان به آن توجه می‌کنند، استفاده از سقف کاذب شیوه‌ای هنری به طراح سقف بنا خواهد داد. هرچه سقف زیباتری داشته باشید توجه افراد بیشتر جلب آن می‌شود. سقف سطح وسیعی است که نقش بسزایی در انتقال حرارتی اتاق دارد. هم ویژگی‌های ساختاری و هم مبلمان اتاق می‌توانند خطوطی را ایجاد کنند که عمیقا بر حس شما از فضا تأثیر می‌گذارد. فضا به فاصله بین مبلمان و اشیاء و نسبت آنها در یک اتاق اشاره دارد.

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

حتی اگر نورگیری پذیرایی با توجه به پنجره بزرگ آن کاملا عالی باشد، باز هم یک کاغذ دیواری خلوت یا اکسسوری کوچک تری از بوفه بزرگ ، می توانست تزیین مناسب تری محسوب شود. در هر حال یکی از بزرگترین نکته سنجی های طراح دکور این فضا، انتخاب کاغذ دیواری تیره رنگ و شلوغ تنها برای یک دیوار کوچک بوده است و ساده در نظر گرفتن سایر دیوارها ، تم شلوغ این بخش را در میان خود حل کرده است. از جمله اشتباهاتی که در دکوراسیون اتاق خواب و یا بازسازی آن اتفاق می‌افتد، استفاده از سرویس خواب نامناسب است. سرویس خواب خیلی بزرگ در اتاق خواب‌های کوچک علاوه بر اشغال فضای اتاق، زیبایی اتاق را نیز از بین می‌برند. انتخاب رنگ مناسب و یا کاغذ دیواری هماهنگ با دیگر اجزای آشپزخانه نقشی مهم در زیبایی آشپزخانه دارد. شدت و رنگِ نورِ استفاده شده در بخش آشپزخانه با دیگر بخش‌ها می‌تواند متفاوت باشد زیرا هر بخشی طبق کاربرد متفاوتش نور مخصوص خود را نیاز دارد.

سبک دکوراسیون بوهیمیایی

از شلوغی و ازدحام اسباب و وسایل میز و مبلمان در یک فضای خاص خودداری کنید. این بدان معنی نیست که تمامی روشنایی های دیواری و آباژورها تعویض کنید! به راحتی می توانید با تغییر لامپ ها و رنگ آنها به نورپردازی جدیدی برسید. یک تنظیم کننده نور برای کم و زیاد کردن نور اتاق، بر روی دیوار نصب کنید. اما برای داشتن یک دکوراسیون کاملا ایرانی باید به همه اِلمان ها توجه داشته باشید. یک کار فوق العاده که می توان انجام داد طراحی سبک ایرانی اما مدرن است.

  • نحوه چینش لامپ‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که تمام فضای آشپزخانه به‌اندازه کافی روشن باشد.
  • مهمترین هدف ما رضایت کامل شما عزیزان در تمامی مراحل پروژه بازسازی می‌باشد.
  • شما می‌توانید برای مشاوره رایگان در مورد نحوه بازسازی دکوراسیون منزل خود همین‌الان با شماره‌های ۰۹۱۲۲۸۶۹۲۲۰ | ۰۹۱۲۳۹۸۷۰۲۱ به‌طور مستقیم تماس بگیرید.
  • همیشه قبل از طراحی دکوراسیون منزل به نور اتاق یا سالن، نگاه کنید.
  • فاصله بیشتر مبلمان از دیوار نیز یکی از پیشنهادات چیدمان مبل در فضای پذیرایی ست که به دلیل عرض کم سالن نادیده گرفته شده است.

در این مطلب قصد داریم شما را با نمونه هایی از چیدماندکوراسیون منزل آشنا کنیم. سبک های مختلف را معرفی کرده و سپس تم دکوراسیون ‌منزل را بررسی نماییم. بارها در مقالات و منابع مختلف به اهمیت طراحی دکوراسیون منزل اشاره شده است. شما با تغییراتی هر چند کوچک، می توانید محیط زندگی را به سبکی که خود به آن علاقه دارید، تغییر دهید.

اتاق خواب را با نور های کم تزئین کنید؛ استفاده از ریسه های نور می تواند به شما در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب عروس رمانتیک کمک کند. در زمستان ها که هوا سرد می شود اتاق را با نور شمع روشن و گرم نگاه دارید. اگر برای خوابیدن به نور حساس هستید پرده اتاق خوابتان را تا حد ممکن ضخیم انتخاب کنید.

سپس از بین آنها بهترینها را انتخاب کرده و مابقی را حذف می کنید. سبک رترو در واقع سبکی تلفیقی از چند سبک است و محدود به منطقه و زمان خاصی نیست. در واقع در سبک رترو دکوراسیون مدرن با استفاده از لوازم قدیمی است. سبک آرت دکو همانطور که از نامش پیداست به معنای دکوراسیون هنری است. اِلمان های سنتی تا مدرن را به سبک و سیاق متفاوت درگوشه و کنار دکوراسیون خواهید دید. عده ایی سبک انتقالی را با سبک معاصر و یا امروزی یکی می دانند.

مبلمان در طراحی دکوراسیون

این یعنی همه‌ی ما به سبک‌های طراحی داخلی مدرنی کهبا عناصر مختلفی ترکیب‌شده‌اند تا یک اتاق منحصربه‌فرد به وجود آورند، عشق می‌ورزیم. به علت وجود وسایل خاص و ویژه‌ای که در خانه‌های ایرانی وجود دارد، می‌توان یک سبک مجزا برای دکوراسیون داخلی منازل ایرانی در نظر گرفت. استفاده زیاد از رنگ‌های خنثی در سبک دکوراسیون مینیمال از ویژگی‌های بارز آن است و باید تا جایی که می‌توانید وسایل اضافی و دکوری‌های بیش‌ازحد در این فضا نگذارید. می‌توان با استفاده از رنگ‌های مناسب و مختلف به خانه روح داد و با همین رنگ‌ها بین اجزای مختلف دکوراسیون منزل تناسب ایجاد کرد. نکته بعدی در زمینه جای‌گذاری در نظر گرفتن ارتفاع وسایل است.