میلگرد آلیاژی چیست؟ انواع و کاربردهای آن اصفهان آهن | brassonline

به ندرت یک پودر خالص دارای تمام ویژگی‌های مطلوب می‌باشد؛ بنابراین استفاده از مخلوطی از پودرهای مختلف با ترکیب‌های متفاوت همراه با موادی به عنوان روان‌ساز امری متداول می‌باشد. و داراي مقاومت حرارتي بالايي، استحكام مكانيكي، ثبات ابعادي، و مقاومت به واكنش هاي شيمايي، مقاومت در برابر آتش و رطوبت، جرم حجمي ويژه پايين و ديگر خصوصيات مصرفي مي باشند. از این نوع میلگرد در خطوط انتقال گاز و مایع فشار بالا، مخازن تحت فشار و همچنین مخازن ذخیره‌سازی استفاده‌ می‌شود. برنر در سال 1956 توانست به استحکام کششی بیش از 13 گیگاپاسکال در الیاف ریزآهن دست یابد.

  • آهن با چقرمگی HAZ بالا با استفاده در پراکندگی در اندازه نانو، اکسیدها و یا سولفیدها.
  • نانو کریستالیزاسیون سطحی یک لایه سطحی نانو ساختاراست که می توان با قرار دادن فولادها در معرض تکنیک های مختلف تصفیه سطح، مانند روش های لایه برداری با شات اولتراسونیک و درمان های سایشی مکانیکی سطح ساخت.
  • هنگام ارزیابی میزان سمی بودن ذرات گرد و غبار هم دو عامل اندازه و ترکیب شیمیایی آنها مطرح می‌گردد.
  • به طور مثال در خودرو موادی استفاده می‌شود که ما به علت عدم اطلاع مدعی هستیم فلان ماده بازار ندارد.
  • ، یک فلز مذاب از درون حلقه ­ای از جریان شدید گاز خنثی جریان می­ یابد که در این حلقه، جریان فلز توسط فشار گاز اتمیزه می­ شود.

روش ریخته گری مداوم و یا شمش ریزی مداوم بر اساس سرد کردن مستقیم تختال یا شمشال ، با طول های تقریباً محدود و زمان بار ریزی نامحدود ، فرآیند جدیدی است که قسمت اعظم نیازمندیهای فوق را برآورده ساخته و گسترش تکنولوژیکی و متالوژیکی آن هنوز بستر خرید و فروش اینترنتی شمش و اسپیلت ادامه دارد . می­تواند موجب ارتقای سطح خواص محصولات تیتانیوم آلیاژی شود زیرا مهندسان بسیاری احساس می­ کنند که سطحی از انجام کار (یعنی تغییرشکل) روی نمونه های متراکم، قابلیت بازرسی محصول را ارتقا داده و یکنواختی محصولات را افزایش می­ دهد. متاسفانه، افزایش هزینه فرایند اجازه انجام کار بعدی را نمی ­دهد زیرا این کار اهداف تکنولوژی پودر را با افزایش هزینه­ ها خنثی می­ کند.

میلگرد آلیاژی چیست؟ انواع و کاربردهای آن اصفهان آهن | brassonline

پس از هیدروکسید شدن، محصول به شدت شکننده است و بطور خودبخودی به پودر احیا می­ شود یا به سادگی ساییده شده و تبدیل به پودر می ­شود. یکی از خصوصیات بی‌نظیر فرایند متالورژی پودر این است که به وسیلهٔ آن می‌توان یاتاقان‌هایی تولید کرد که به خودی خود روغن کاری می‌شوند و دارای شبکه خلل و فرج بهم پیوسته که با ماده روغن کاری پر می‌شود. صافی‌های متخلخل نیز که برای نفوذ، جدایش و تنظیم جریان سیال بکار می‌روند، به وسیلهٔ این فرایند ساخته می‌شوند.

در بازار ایران سه نوع فولاد آلیاژی MO40، ST52 و ST57 بیشترین استفاده را دارند. شرکت فولاد Kawasaki ژاپن ، آهن های با کربن فوق کم، مس تقویت شده با رسوب مس بدون عملیات حرارتی تولید شده و توسط فرآیند کنترل بارش ترمو مکانیکی را توسعه داده است. نانو کریستالیزاسیون سطحی یک لایه سطحی نانو ساختاراست که می توان با قرار دادن فولادها در معرض تکنیک های مختلف تصفیه سطح، مانند روش های لایه برداری با شات اولتراسونیک و درمان های سایشی مکانیکی سطح ساخت. SMAT یک رویکرد ساده ، انعطاف پذیر و کم هزینه را برای افزایش خواص فولادها، بدون تغییر در ترکیب شیمیایی ، ارائه می کند. “به نظر می‌رسد که در صنایع هایتک، به دلیل آنکه معمولاً متکی بر تولید انبوه نیستند و بیشتر بر تخصص نیروی انسانی و دانش فنی متکی هستند، از بخش خصوصی بهتر بتوان استفاده کرد.

مشخصه یابی ریزساختاری و خواص مکانیکی آلیاژ نانوساختار Al2024 و کامپوزیت بر پایه آن

فلزات متالورژی مواد ریخته گری سرامیک بیو مواد جوشکاری ایمنی کوره استخراجی متالوگرافی…. نقاط ذوب فلزاتی نظیر تنگستن و مولیبدن بسیار بالا است، به همین جهت ذوب و ریخته‌گری آن‌ها بسیار دشوار می‌باشد، در صورتی که همین فلزات به وسیلهٔ تکنیک‌های فلز پودر در پایین‌تر از نقاط ذوب زینتر می‌شوند. متراکم کردن و زینتر کردن فلزات پودر تنها روشی است که به وسیلهٔ آن‌ها می‌توان مواد و اکسیدهای زینتر شده را ساخت. اين مواد در دهه هاي اخير بطور چشمگيري در راستاي افزايش قابليت ساخت، ايمني، پيچيدگي و سرآمدي، توسعه يافته اند.

لیست تغییرات قیمت