نکات مهم در طراحی اتاق خواب ساختمانچی-مبل وکیلی

اتاق خواب یکی از مهمترین قسمت های هر خانه است که وسایل آن باید طوری چیده شوند که هم آرامش بخش باشد و هم زیبایی داشته باشد . علاوه بر این انتخاب رنگ های مکمل برای وسایل اتاق خواب مثل کمدها، تخت، روتختی و… نیز تاثیر مثبتی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک شما دارد. بعد از انتخاب سبک طراحی داخلی اتاق خواب باید وسایل را در مکانی مناسب قرار بدهید. با توجه به اینکه بیشتر فضای اتاق توسط تخت خواب اشغال می شود از این رو بهتر است تخت را در مکانی مناسب قرار بدهید همچنین اگر فضای اتاق خواب بزرگ می باشد می توانید از تخت خوابی بزرگ استفاده نمایید. پاتختی ها را باید در اطراف تخت خواب قرار بدهید و روی پاتختی ها آباژور و سایر وسایل کاربردی و تزیین کننده بگذارید. اتاق خواب بر اساس سبک دکوراسیون در چندین نوع؛ مدرن، کلاسیک، روستیک، صنعتی، مینیمال و…

۸. نورافکن های هنری

ببینید چطور استفاده از این رنگ‌ها باعث زنده شدن این اتاق خواب شده است. انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب می‌تواند منجر به خوابی آسوده در شب و اثری آرام کننده بر فردی که وارد اتاق می‌شود، داشته باشد. رنگ‌های آرامش بخش شامل رنگ‌های خنثی مانند خاکستری و قهوه‌ای روشن، بژ و کرمی می‌شود. با اضافه کردن رنگ‌هایی مجله خبری دکوراسیون مثل آبی، سبز پاستلی، طلایی و زرد فضا را جذاب‌تر کنید. در طراحی اتاق خواب باید توجه داشت از رنگ ها گرم زیاد استفاده نشده و به جای آن از رنگ های خنثی و آرام بخش استفاده شود. از موارد مهمی که در قبل از هر اقدامی بایستی به آن توجه نمود تعیین سبک دکوراسیون مورد علاقه و متناسب برای اتاق خواب می باشد.

پس میتوان از کمد، دراور، جعبه‌های نظم دهنده، کتابخانه برای نگهداری وسایل استفاده کرد. بهتر است تختخواب را در دورترین نقطه از در اتاق خواب قرار دهید ولی در عین حال زمانی که روی تختخواب دراز کشیده‌اید درب اتاق خواب را ببینید. برای تختخواب دونفره بهتر است طوری قرار بگیرد که از دوطرف فضای کافی برای هریک از زوجین قرار داشته باشد. یک پرده با رنگ ملایم که طول آن تا زمین می­ رسد، می ­تواند حس خوبی در اتاق خواب ایجاد کند. پرده اتاق خواب، بهتر است به راحتی باز و بسته شود و مانع باز شدن پنجره نباشد.

برای داشتن یک دکوراسیون خیره کننده فرشها را متناسب با پالت رنگی اتاق انتخاب کنید. پیشنهاد میکنیم که رنگ فرش را با یکی از موارد؛ پرده اتاق خواب، رنگ دیوار و یا رو تختی هماهنگ کنید. فرش‌های وینتیج یا کهنه‌­نما گزینه مناسبی برای دیزاین و دکوراسیون اتاق‌­های خواب با سبک مدرن می‌باشند.

سبک معاصر

اگر کف اتاق خواب خود را با کاشی و سرامیک یا چوب کفپوش کرده‌اید، با استفاده از یک قالیچه روی آن، گرما و جذابیت فضا را دوچندان کنید. در مدل اتاق خواب سنتی از روتختی های چهل تکه و کوسن ها و بالشت های ترمه دوزی شده استفاده می شود. ابتدا یک لیست از وسایلی که یک اتاق خواب لازم دارد را از نظر خودتان بنویسید بعد لوازمی که دارید را مشخص کرده و سپس متوجه می شوید که چه وسایلی باید تهیه کنید و چه لوازمی را باید بدهید یا بفروشید. از فضای اتاق، کاربردی استفاده کنید و وسایل کم‌جا را انتخاب کنید. چون دکوراتورهای ما ارزیابی شده هستند، خیالتان می‌تواند راحت باشد که دقیقا همین طرح را با همین کیفیت تحویل شما می‌دهند. برای سفارش مدل بالا روی ثبت درخواست کلیک کنید و هنگامی که مشاورین ما با شما تماس می‌گیرند، جزئیات طرح دلخواه خودتان را حتما بگویید تا دقیق‌تر شما را راهنمایی کنند.

  • این شعار یعنی مهم‌ترین عنصر در محیط، کاربرد یک وسیله است نه ظاهر آن.
  • یک ایده خوب برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک، نصب کابینت های توکار سفارشی در قسمت زیر راه پله یا فضاهای پرت است.
  • طراحان اولیه در باوهاوس (مدرسه‌ای معماری در آلمان)، کمی هم از رنگ‌های زرد، قرمز یا آبی برای زنده کردن فضا استفاده می‌کردند.
  • از فضای اتاق، کاربردی استفاده کنید و وسایل کم‌جا را انتخاب کنید.

برای داشتن یک دکوراسیون با ثبات بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنید که زود برای‌تان تکراری نشوند. بله، از طراحی تا بازسازی و اجرای دکوراسیون تماما توسط تیم ورتینا اجرا میگردد. برای داشتن یک گالری زیبا در خانه خود بهتر است به مواردی توجه کنید.