نکات مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه اصول مهم در طراحی آشپزخانه شارین آرک-مبل وکیلی

۴- عکس دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک را در تصویر بالا مشاهده می کنید. ایده کاشی آشپزخانه | دیوار آشپزخانه | کاشی مدرن ایده های جذاب برای کاشی آشپزخانه به شما کمک می کند آشپزخانه ای شیک و مدرن با دیواری جذاب داشته باشید. برای مثال در این نمونه، کابینت های سفید رنگ در پس زمینه سیاه، یک ایده جذاب و الهام بخش به شمار می‌ رود. هر فرد با توجه به سلیقه خود می تواند یک سبک خاص را برای آشپزخانه خود انتخاب کند. همچنین می توانید دو رنگ مورد علاقه تان (غالب و مغلوب) را به صورت ترکیبی برای دکوراسیون در نظر بگیرید. خوب است که پیش از شروع کار تکلیفمان را با خودمان روشن کنیم که آیا سبک مدرن را دوست داریم یا نه؟!

سرامیک نیز یکی از بخش های مهم در دکوراسیون آشپزخانه است که یا به صورت کامل تعویض می شود و یا با استفاده از چسب سرامیک ها بر روی دیوار نصب می شوند. بازسازی آشپزخانه معمولاً زمانی انجام می شود که افراد بخواهند دیزاین کابینت آشپزخانه یا مکان آن را عوض کنند و طرحی جدید را جایگزین نمایند. اپن بخشی از آشپزخانه است که بین فضای اتاق و آشپزی پارتیشن بندی می کند و این دو فضا را از یکدیگر تفکیک می کند . اپن در آشپزخانه به شکل یک طرف اپن، دو طرف اپن و یا اپن وسط به شکل جزیره قابل اجرا است. اگر چیدمان آشپزخانه طوری طراحی شود که دارای باکس های زیادی جهت جای دادن وسایل و ابزارها باشد، بهتر است.

در حالی که ممکن است اشکال کاشی های طرح دار یا چندین متریال با بافت، رنگ و پتینه را در یک آشپزخانه معاصر ببینید، در آشپزخانه مدرن چیز زیادی از آن نخواهید دید. به هر حال آشپزخانه هایی که تمام دیوار هستند و می توان کل چهار طرف آن را با استفاده از کابینت پوشاند شیک تر و جذاب تر از آشپزخانه هایی خواهد بود که دارای درب و پنجره هستند. بهتر است نوع کابینتی که برای آشپزخانه های کوچک انتخاب می کنید از نوع کابینت های کمدی و بلند باشد و تا سقف طراحی شود تا جای بیشتری برای استفاده داشته باشید.

  • از مزایای آن می‌توانیم به پنجره‌های بزرگ و نورگیر بودن و طراحی خیلی زیبای آن اشاره کنیم.
  • اجزای طراحی (مانند کابینت آشپزخانه، لوازم خانگی، رنگ، نورپردازی، میز و غیره) با استفاده از اصول طراحی (تاکید، تعادل، نسبت و مقیاس) ساخته می شود.
  • به همین دلیل در اغلب طراحی‌های سنتی و کلاسیک از نور مستقیم برای نشان دادن عمق و ویژگی های خاص آن استفاده می‌شود.
  • و از رنگ های کمرنگ و خنثی بپرهیزید زیرا حس بیمار گونه و ناخوشی را القا می کند و در نهایت از رنگی استفاده کنید که متناسب با دیگر رنگ های دکوراسیون خانه باشد.

یکی از قسمت هایی که باید به سمت طبیعی بیشتر پیش برود آشپزخانه است. استفاده از مواد طبیعی و حذف مواد سمی و علاوه بر زیبایی به سلامت جسم و روان انسان ها کمک می کند. استفاده از سنگ های طبیعی و مرمر یا چوب و فلزات می تواند جایگزین مواد مصنوعی در قسمت کانتر آشپزخانه شود. افراد در هنگام آشپزی از این قسمت استفاده کرده و بسیار با آن سرو کار دارند. لمس و دیدن این قطعه ی کاملا طبیعی انرژی مثبت بالایی داشته و فضایی گرم را به وجود خواهد آورد. ۷- استفاده از متریال براق در فضای بین کابینت ها و همچنین میز کانتر به لوکس سازی دکوراسیون آشپزخانه کمک کرده است.

درج این سبد در داخل کابینت باعث می شود شما به راحتی بتوانید خوراکی های مدنظرتان را جهت دسترسی بهتر در داخل آنها بچینید. درب ها می توانند به دو شکل با دستگیره و بدون دستگیره اجرا شوند . کابینت های مدل غربی معمولاً جایی برای این ابزارها در نظر می گیرند و هیچ یک از این ابزارها در بیرون از کابینت و در مقابل چشم قرار نمی گیرند. هر چه متریال ها از نوع اصل باشد و ساخت کابینت به صورت اصولی و بدون خطا در کار اجرا شود به همان میزان نرخ کار افزایش می یابد. در این مرحله لازم است دقت کافی به عمل آید تا یک محیط رفاهی و توام با آرامش برای کسانی که قرار است در خانه ساخته شده ساکن شوند، فراهم بشود.

اصول انتخاب کاغذ دیواری در بخش های مختلف منزل

به دلیل علاقه به سبک سنتی و ایرانی از عناصری مانند قوری و سماور در چیدمان استفاده شده که حس و حالی سنتی و ایرانی به فضا بخشیده است. همچنین پله پله بودن کابینت‌ها در سمت راست از دلگیر و بسته شدن فضای آشپزخانه جلوگیری کرده است. دکور آشپزخانه‌ سنتی از نظر امکانات فرقی با آشپزخانه‌های مدرن ندارند و گاه جدیدترین امکانات روز را هم دارند اما ظاهر دکوراسیون آن‌ها سنتی طراحی شده تا حس و حال گذشته را تداعی ‌کند.

همانطور که پیش تر گفته شد آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های یک خانه می باشد و انتخاب یک کفپوش زیبا و مناسب برای آن تاثیر بسزایی در دکوراسیون آشپزخانه خواهد داشت. انتخاب کفپوش به اندازه دکوراسیون سایر قسمت های آشپزخانه از اهمیت برخوردار است. اگر برای کف سایر قسمت های خانه از سنگ یا سرامیک استفاده کرده اید، بهتر است برای کف آشپزخانه نیز از سنگ یا سرامیک استفاده کنید. یکی از مزایای استفاده از سنگ یا سرامیک برای کف آشپزخانه قابلیت شسته شدن آن می باشد. اگر در زمره افرادی قرار دارید که تردد بالایی در آشپزخانه دارند و یا کف آشپزخانه تان زود به زود لکه می گیرد و یا به هر علتی کثیف می شود، بهترین انتخاب برای کفپوش آشپزخانه شما استفاده از سنگ یا سرامیک می باشد.

طراحی فضای ارگانیک در آشپزخانه های 2023

شرکت شارین آرک می تواند متناسب با دکوراسیون شما، به طراحی و بازسازی آشپزخانه شما بپردازد و با خلق و اجرای طرح ها و ایده هایی نو در زمینه زیباسازی خانه شما بکوشد. برای همکاری با تیم تخصصی شارین آرک می توانید با شماره ۹۱۰۰۷۰۰۵_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و با مشاوران و متخصصان مجموعه شارین آرک در زمینه طراحی دکوراسیون و بازسازی ساختمان خود مشورت نمایید. انتخاب رنگ مناسب در فضای آشپزخانه می تواند مجله خبری دکوراسیون فضا را شاد، گرم و دوستانه کند. به عبارتی تنها به وسیله استفاده درست از رنگ می توان یک آشپزخانه ایده آل طراحی کرد. در طراحی آشپزخانه نیز مانند دیگر محدوده های خانه، رنگ ها بیان کننده حالت و خصوصیتی خاص هستند و همچنین شخصیت اشخاص را بازگو می کنند. با ارائه یک رنگ خاص در آشپزخانه یا جا به جایی رنگ ها و ترکیب آن ها با یکدیگر می توان احساس و اندیشه درونی خود را به بیننده انتقال داد.

انواع شلف دیواری که جلوه متفاوتی به خانه ی شما می بخشد