هر چیزی که باید درمورد طراحی دکوراسیون داخلی بدانید ! انوع سبک های دکوراسیون-مبل وکیلی

این سبک از معماری به فرم ها و چیدمان های متقارن و مرتب و استفاده از المان های حقیقی و واقع گرایانه در طراحی های داخلی معروف است. اما مسئله مهم تری در این میان وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. که این باعث می شود حساسیت و محدودیت های در این چیدمان وجود داشته باشد. در صورتی که عنصر شخصی سازی حذف شود، تمام خانه ها با یک نوع مبلمان و لوازم جانبی پدیدار می شوند.

طراحی دکوراسیون همانجور که از نامش پیداست میان معماری و طراحی قرار گرفته است، به صورتی که دارای جنبه های کاربردی، ساختاری و فنی می باشد. به همین علت دکوراسیون داخلی با کیفیت مناسب، بهترین روش برای سود بخشیدن به وضعیت زندگی می باشد. معماران داخلی همراه با دانش و تجربه و سابقه کاری خود به طراحی دکوراسیون می پردازند، به صورتی که برابری در فضا به وجود می آورند. در ملل شرقی اشتیاق دکوراسیون داخلی کاملا آشکار بود که توسط مبلمان ،فرش ها و صدف کاری ها ،مجسمه ها ،نقاشی های پررنگ لعاب آب انجام می‌شد. اولین و مهم ترین اقدام قبل از شروع کار، مشخص کردن سبک طراحی و جزئیات مربوط به آن است. در این مرحله باید با دقت تمام اولویت های شخصی و علاقمندی های خود را تعیین کنید تا بتوانید با برنامه ای منظم و دقيق پيش برويد.

برای مثال اگر سبک کلی خانه از نوع کلاسیک است، در انتخاب کابینت ها نیز می بایست سراغ نمونه های کلاسیک بروید. برای تسریع امور و ایجاد دسترسی مناسب، لازم است یخچال، گاز و سینک ظرفشویی را در یک فرم مثلثی قرار دهید. نورپردازی صحیح، استفاده مناسب از نور طبیعی، چیدمان صحیح میز، صندلی و شلف ها از دیگر موضوعاتی است که می بایست در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه مورد توجه قرار بگیرد. از آنجایی که چیدمان فضای آشپزخانه و انتخاب کابینت ها کار سخت و پیچیده ای است، همواره توصیه می شود در انجام این کار از دانش تخصصی افراد ماهر کمک بگیرید. امروزه دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان‌ها یکی از پرطرفدارترین‌ها در صنعت ساختمان است.

خانه‌ی روستایی مدرن

از جهتی دیگر سبک امروزی انعطاف پذیری بالایی دارد و تعهد چندانی به سبک خاصی ندارد. این شرکت قبل از هرگونه اقدامی عوامل کمی و کیفیتی را آنالیز کرده و با بهترین و مدرن ترین شیوه آن را برطرف می نماید و در نهایت مشابه همان طرح مورد نظر شما را تحویل می دهد. یک طراح حرفه ای به شما در انتخاب رنگ، متریال و حتی شدت نور کمک می کند.

مثلث در این جا به این معنا است که یخچال، گاز و سینک باید کدام روی یکی از رئوس آن قرار گیرند. البته ممکن است در طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک چنین چیزی امکان پذیر نباشد و باعث شود فضای زیادی اشغال گردد. در این شرایط بهترین انتخاب قرار گرفتن این وسایل در یک راستا هستند. استفاده از نور طبیعی و مصنوعی از دیگر موارد بسیار مهمی می باشد که باعث میشود تا نتیجه خوبی از طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب بدست آورید.

ولی در نهایت به هیچ نتیجه ای نرسند یا از نتیجه به دست آمده احساس رضایت نکنند. خانم ها با سلیقه در هنگام چیدمان خانه جدید باید به نکاتی مانند رنگ، بافت، سبک دکوراسیون، اشیای مناسب و… توجه نمایند. وجود تقارن و نور کافی در اتاق خواب، به مغزتان حس امنیت و آرامش را القا می کند. در طراحی داخلی منزل مسکونی، هیچ وقت از اتاق خواب غافل نشوید.

تنوع و تغییر در محیط باعث می شود که رغبت بیشتری نسبت به حضور در آن مکان و انجام کار های روزمره شود. مجموعه شمیران دیزاین به عنوان بهترین شرکت طراحی دکوراسیون داخلی با بیش از چندین سال فعالیت در زمینه طراحی و دیزاین دکوراسیون بر اساس سبک و شیوه زندگی شما شناخته می شود. قانون خاصی در انتخاب سبک دکوراسیون منزل وجود ندارد و سلیقه شخصی افراد می‌تواند تعیین کننده باشد.

سعی کنید اتاق هایی را به عنوان اتاق خواب در نظر بگیرید که پنجره داشته باشند تا علاوه بر استفاده از هوای تازه، از نور طبیعی نیز بهره مند شوید. یکی از اصول مهم در فنگشویی اتاق خواب نحوه قرار گرفتن آن مجله خبری دکوراسیون نسبت به پنجره ها می باشد. تابش نور مستقیم بر صورت باعث میشود تا احساس خوشایندی در فرد ایجاد نشود، به همین خاطر باید تخت خواب را به گونه ای قرار داد که نور به صورت مسقیم بر روی صورت فرد تابیده نشود.

برای طراحی دکوراسیون داخلی چه رشته ای باید خواند؟

در بحث کف ساختمان نیز می‌توان از انواع سنگ، سرامیک یا پارکت به‌عنوان کف‌پوش استفاده کرد. از ورود نور طبیعی و اکسیژن از چهار طرف دیواره‌ی ساختمان خود استقبال کنید. هنگامی‌که قصد دارید یک ساختمان قدیمی را خریداری کنید یا خانه قبلی خود را بازسازی کنید.

  • می توانید از اطلاعات موجود در این مطلب استفاده کرده و برندی معتبر را برای طراحی داخلی بنای خود، انتخاب کنید.
  • کم کردن هزینه‌های اجرایی یکی از مهم‌ترین مباحث در اجرای دکوراسیون داخلی است.
  • گیاهان سبز، علاوه بر اینکه موجب طراوت و نشاط محیط می‌شوند، در بهبود کیفیت هوای خانه نیز تأثیرگذارند.
  • هنگامی‌که بارنگ‌های اشباع‌شده دیگر مانند قرمز بور گندی، آبی سلطنتی و زیتونی در فضا به کار رود.
  • هنگامی که تم خاصی مد نظر باشد، رنگ به کمک آمده تا به طور قابل ملاحظه ای در تکمیل آن فضای داخلی کمک کند.
  • برخورداری از صحبت‌ها و مشورت با افراد متخصص در این زمینه کمک مؤثری بر شناخت دقیق‌تر از شیوه‌ی اجرای بازسازی منزل دارد.

اما مساله مهم این است که بازار به افراد حرفه ای و هنرمند در این حوزه نیاز دارد. به عبارت دیگر، مانند تمام رشته های تحصیلی افرادی می توانند به خوبی به موقعیت های شغلی مناسب دست پیدا کنند که مهارت کافی در رشته خود را داشته باشند. کلمه مدرن در زمینه دکوراسیون معمولا به یک خانه با رنگی ساده و منظم مثل استیل و شیشه طراحی می شود می گویند. در دکوراسیون مدرن عواملی مانند سادگی در همه جای منزل قابل مشاهده است و از ویژگی های سبک مدرن صاف، صیقلی و براق و شفاف دخالت دارند. متخصصان طراحی به این نتیجه رسیده اند که استفاده از رنگ های مختلف تاثیر مثبتی بر روی فشار خون، پایین آمدن استرس و افزایش انرژی دارد.

گروه دکوراسیون مجتمع فنی تهران