همه چیز درباره طراحی دکوراسیون داخلی فن پردازان-مبل وکیلی

2) بازسازی و طراحی داخلی از جمله مشاغلی است که در زیر مجموعه معماری قرار گرفته است. در این طراحی هدف اصلی افراد، تمرکز بر اصول مهم طراحی حرفه‌ای و تخصصی معماری است. فعالیت این افراد در خلق فرم‌ها و فضاهای داخلی جذاب، کاربردی و منحصر بفرد است. در طراحی دکوراسیون منزل، دکوراتورها صرفا فقط وظیفه چیدمان و ارائه‌ی ایده‌های خلاقانه برای استفاده از وسایل تزیینی خاص را بدون تکیه و رعایت قواعد مهندسی و معماری، انجام می‌دهند.

و برای اینکه بتوانید یکی از بهترین و مناسب‌ترین آن‌ها را برای خانه خود انتخاب کنید تا مقدمات یک دکوراسیون خوب را فراهم کنید. بخش کوچک اما مهمی از مواردی است که باید در هنگام طراحی چیدمان منزل به آن‌ها توجه کنید. بله دقیقا نقطه قوت طراحی داخلی های مجموعه هیرادانا این هست که مجله خبری دکوراسیون هر مشتری با دیگری متفاوت هست. از دیگر دکوراسیون‌های خاص که همواره سرشار از ایده‌های ناب و کاربردی بوده است، سرویس بهداشتی می‌باشد. از جمله بهترین و جذاب‌ترین فاکتورهای دکوراسیون سرویس بهداشتی به شمار می‌روند در کنار متریال های نوینی از جمله ترموود سرامیک های اسلب همراه با نور پردازی های جذاب و باشکوه.

سبکی که بیشتر به عملکرد وسایل و اثاثه تاکید دارد نه زیبایی محیط.این سبک مناسب آپارتمان های کوچک و افرادی است که تمایلی برای هزینه اضافی برای طراحی دکوراسیون منزل ندارند. برای مثال استفاده از میزهای تاشو برای آپارتمان های کوچک یا قفسه های مخفی در زیر میزها و … می تواند کاربری بودن این سبک را به خوبی نشان می دهد. استفاده از وسایل چوبی و سبک که قابلیت جابجایی داشته باشند در این سبک طراحی بسیار مورد توجه قرار دارد. یکی از مهم‌ترین آیتم‌های مهم در طراحی دکوراسیون داخلی در آشپزخانه، نور است. در این فضا هم نیازمند نور طبیعی هستیم و هم نور مصنوعی کافی.

شوروم ها در راهنمایی نحوه چیدمان وسایل منزل میتوانند بسیار کمک کننده باشند. امروزه شاهد انواع سبک‌های دکوراسیون هستیم که انتخاب و اجرای آنها با توجه به اصول مهمی انجام می‌پذیرد. شاید تصمیم‌گیری سخت باشد ولی با تهیه لیستی که گفته شد و دیدن تصاویر و مشخص کردن علاقه مندی‌ها، شما به راحتی می‌توانید طرح دکوراسیون داخلی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

سری بهتورهای خانه گردی چیدانهبزنید و عکس‌های متنوع و بی‌شماری از فضاهای مختلف خانه ببینید. دیدن تصاویر بخش مهمی از فرآیند شروع کار طراحی دکوراسیون داخلی است. حالا که تا حدودی با اصول دکوراسیون داخلی، اهمیت آن در فضاهای مختلف، نحوه چیدمان و سبک‌های دکوراسیون داخلی آشنا شدید، برای فهم بهتر می‌خواهیم آن را در فضاهای اصلی خانه تعریف کنیم تا اگر ابهامی هنوز باقی مانده، برطرف شود. فضاهای اصلی خانه را می‌شود به آشپزخانه، نشیمن، پذیرایی و اتاق خواب تقسیم کرد.

استانداردها و ضوابط طراحی داخلی ساختمان:

برای رنگ‌های برجسته همیشه از پالت رنگ سبز متمایل به آبی، سفید و فیروزه‌ای استفاده کنید. رنگ‌های روشن و الهام گرفته از اقیانوس مثل آبی‌ها، سبزها و هلویی سیر را انتخاب کنید. به همین دلیل شما باید در تکاپوی تهیه موادی تیره‌تر و راحت‌تر مثل چرم مخملیو دیوارهای تره تر (اگرچه یک دیوار خاص هم می‌تواند به همان خوبی باشد. به عجیب‌وغریب بودن خودتان احترام بگذارید و فن گرل بودن خودتان را با ترکیب وسایل عجیب‌وغریب موردعلاقه‌تان در چیدمانتان حفظ کنید. به‌عنوان‌مثال کاناپه‌های پر سفید، چوب رنگ‌آمیزی شده‌ی کهنه‌نما شده و عوامل درخشان مزین مانند آینه‌ی فرانسوی طلایی را در نظر بگیرید.

اشتباهاتی که دکوراسیون شما را نا زیبا می کنند

چرا که عناصر موجود در این سبک بزرگ و مجلل هستند و به طرز قابل توجهی موجب کوچک کردن فضای موجود می شوند. برای علاقه مندان به سبک های خاص و منحصربفرد، استفاده از سبک روستیک، ساحلی و یا مدیترانه ای گزینه مناسب تری خواهد بود. اگر در این زمینه اطلاعات کافی ندارید، بهتر است چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را به یک طراح حرفه ای و کاربلد بسپارید. جدیدترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل براساس رنگ روز و همچنین ترند سال تعیین میگردد. برای اینکه بتوانید آخرین فضای داخلی خانه خود را انتخاب کنید، باید قسمت به قسمت عمل کنید.

در صورتی که متراژ منزل شما کم باشد، امکان استفاده از چند سبک دکوراسیون مختلف وجود نخواهد داشت. اما اگر خانه ای با ابعاد بزرگ دارید و یا خانه تان شامل قسمت های مختلف و جدا از هم است، می توانید از سبک های مختلف دکوراسیون در منزلتان استفاده کنید. وقتی شما دکوراسیون منزلتان را بر اساس فنکشویی مناسب آن در نظر می گیرید. این منبع انرژی را در کل خانه منتشر می کنید و بهره برداری از آن را مدیریت کنید. تناسب را در دکوراسیون داخلی رعایت کنید و از خرید لوازم و وسایل نامتناسب با فضا بپرهیزید. فضای داخلی خانه را شلوغ نکنید و از خرید وسایل بیهوده بپرهیزید.

دکوراسیون داخلی یعنی هماهنگ سازی رنگ، وسایل و … طبق طرحی که توسط متخصصین طراحی شده است، چیدمان می گردد. ممکن است روزی، شما تصمیم به تعویض دکوراسیون خانه تان را بگیرید. پس برای داشتن نتیجه ی خوب در طراحی دکوراسیون خانه باید ابتدا، یک نقشه ی کلی از اجزا و چیدمان منزلتان را در ذهن تان در نظر بگیرید. و برای اجرای این طرح، در صورت لزوم از یک طراح داخلی مشورت بگیرید.

  • در این نوشته میخواهیم موضوعات مهم مرتبط با دکوراسیون منزل و راهنمای بازسازی منزل را بررسی کنیم.
  • کاربران در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فقط با سطح ظاهر یک فضای خاص سر و کار دارند.
  • طیف رنگی آبی، سفید و ماسه‌ای بیشتر از هر چیزی در آن دیده می‌شود و نور طبیعی اهمیت زیادی دارد.
  • در ادامه نکات معماری طراحی دکوراسیون داخلی را که باید نسبت به سبک و سیاق کارفرما رعایت شوند را در نظر می‌گیریم.
  • استفاده از رنگ‌هایی با تناژ یکسان و سایه‌های متفاوت یا رنگ‌های مکمل بهترین انتخاب در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود.