پنج مدل دکوراسیون خانه ایرانی همراه با نقد و بررسی مشکلات چیدمان و دیزاین-مبل وکیلی

شاید به همین دلیل امروز هم با آمدن سبک‌های دکوراسیونی مختلف، هنوز از فرش‌های ایرانی معروف بسیار زیاد در دکوراسیون داخلی خانه‌های ایرانی و حتی در خارج از کشور استفاده می‌شود. اگر به دنبال سبکی گرم، کاربردی و آسوده و آرام دارید، دکوراسیون خانه‌ی روستایی مدرن یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما خواهد بود. یکی از مشهورترین (بدون محدودیت) در سبک‌های طراحی داخلی، دکوراسیون بوهیمیایی نوعی آزادی و بی‌پروایی ارائه می‌دهد که بسیار جسورانه و سرمست کننده است.

  • بر همین اساس توصیه می کنیم پیش از شروع کار دانش خود را پیرامون نحوه چیدمان، نحوه انتخاب سبک، رنگ و طرح بالا ببرید.
  • در سبک مدرن معمولا از کابینت های ام دی افی و ساده استفاده می شود اما در ساخت کابینت های کلاسیک از چوب استفاده شده و جنس و منبت کاری های موجود در آن قیمت و هزینه تمام شده کابینت های کلاسیک را چند برابر می کنند .
  • هیچ گونه زرق و برقی در وسایل موجود در دکوراسیون دیده نمی شود.
  • هر یک از نقاط خانه یک سری فاکتورهای اساسی دارند که توجه به آنها و انتخاب درست هر یک موجب می شود که طراحی دکوراسیون داخلی به بهترین نحو انجام شود.

چوب طبیعی برای اکثر افراد آرامش و آسایش خیال ایجاد می‌کند و از سردی سفید می‌کاهد. دکوراسیون و چیدمان منزل در ایران دچار دست خوش‌های بسیاری شده است. این موضوع در چیدمان خانه نیز قابل تشخیص بود که بعد از به قدرت رسیدن حکومت پهلوی و تغییرات ساختاری که در زندگی مردم آن دوره به وجود آمد، تغییر به سوی مدرن شدن نیز روز به روز افزایش یافت. به گونه‌ای که دیزاین منزل کمتر به صورت سنتی انجام می‌شد و ترجیح همه به دکوراسیون مدرن معطوف شد. یکی دیگر از راه‌هایی که رنگ وارد فضای خانه می‌شود استفاده از برچسب‌ها در مدل دکوراسیون و دیزاین منزل است.

با به کار بردن یک رنگ یا یک شکل در فواصل گوناگون ریتم ایجاد می‌شود. برای مثال می‌توانید با رنگ مورد استفاده شده در بالش را در تابلو نقاشی و تکرار آن در فرش ریتم بسازید. طرح یکی‌دیگر از عناصری است که به فضا جذابیت مجله خبری دکوراسیون می‌بخشد که شامل فرش، کاغذ دیواری، مبلمان و آثار هنری می‌باشد. طرح گلدار، هندسی، انتزاعی یا هر طرح دیگر باید با طرح کلی منزل هماهنگ باشد. بیشتر فضاهای داخلی از نور طبیعی روز و نور مصنوعی استفاده می‌کنند.

یکی از جدیدترین دکوراسیون داخلی استفاده از سنگ های طبیعی در بخش هایی نظیر حمام یا آشپزخانه است. حمام با دوش که از سنگ طبیعی ساخته شده است، نمونه ای بسیار جدید و مدرن از این طراحی محسوب می شود. دکوراسیون داخلی سنتی خاص ایران است و شاید بتوان گفت یک سبک بی نظیر در طراحی می باشد. سبک دکوراسیون داخلی ایرانی امروزه دچار تغییرات مدرنی شده که دانستن قوانین مربوط به آن یک نکته مهم است.در این سبک قوانین و نکاتی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ،طراحی دکوراسیون پذیرایی و غیره وجود دارد. در اصل کفپوش های مد نظر شما باید با دکوراسیون داخلی خانه شما هماهنگ و متناسب باشد. اگر یک نمونه کف پوش مطابق با دکوراسیون داخلی خانه مان انتخاب کنیم، به زیبایی خانه ما بسیار می افزاید.

به طور مثال، اگر نمای کلی پذیرایی شما ترکیبی از رنگ سفید و آبی روشن است، می توانید مبلمان را به رنگ کرمی با بالشتک های زرد یا قهوه ای انتخاب کنید. این ترکیب رنگ در یک نگاه می تواند حالت دکوراسیون با رنگ های پاستلی دیده شود. یکی از ایده های طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب این است که شما علاوه بر رنگ ها به بافت هم توجه کنید.

دکوراسیون منزل ساده با حداقل هزینه

در ادامه این قسمت به برخی از مهم ‌ترین ترفندها ایده ها و نکاتی اشاره می کنیم که برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه مفید هستند. آنچه بیشتر از هر چیز در این طراحی دخالت دارد، ذوق و سلیقه شما در انتخاب طرح ها رنگ ها و ابزارهای تزئین منزل است. یکی از مهمترین طیف رنگی که برای دکوراسیون منزل عروس به ذهن می ‌رسد، رنگ ‌های سفید، نقره ای و صورتی هستند. در هر قسمت که از این طیف رنگی استفاده کنید، آن قسمت را به یک فضای دلنشین تبدیل خواهید کرد.

اتاق خواب پسرانه

مهم ترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که باعث ایجاد یک آرامش خاصی در محیط می شود. سبک مدیترانه ای یکی از جذاب ترین و پرانرژی ترین سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی است. در این سبک از معماری استفاده از نور طبیعی، گیاهان سبز و رنگ های شاد و زنده موجب خلق فضای مناطق مدیترانه می شود. بر روی دیوار های این سبک گچ بری های مختلفی از سبک کلاسیک و یا نئوکلاسیک دیده می شود. اگر به هارمونی رنگ شاد و جذاب علاقه دارید و از بهره مندی از نور خورشید لذت می برید، سبک مدیترانه ای مختص شماست. کافیست یک هارمونی رنگ از تونالیته سبز، خاکی و سایر رنگ های جیغ بسازید و آن را با المان های سبز همچون گیاهان ترکیب کنید.

در دکوراسیون‌های امروزی ترجیح بیشتر در این است که هر وسیله جای مخصوص خودش را داشته باشد. اغلب توکار استفاده می‌شوند و در طرح اصلی آشپزخانه حل شوند تا این‌که وسایل هر کدام تکه تکه در جایی قرار بگیرند. یکی از اصول هر آشپزخانه استانداردی، اجرای مثلث کار آشپزخانه است. اگر یخچال، سینک و اجاق گاز شما جای مشخصی ندارند، آن‌ها را باید در ارتباط مثلثی با هم قرار دهید تا بهترین کارآیی را داشته باشند. پوشش دیوار چه رنگ و چه کاغذرنگی بهتر است فضایی خنثی را ایجاد کند تا تنوع بافت و رنگ و طرح سایر وسایل را تلطیف کند.

سبک‌های مختلف دکوراسیون منزل می‌تواند در خانه شما وجود داشته باشد. شاید در نگاه اول تصور کنید که سبک دکوراسیون امروزی کاملاً مطابق با سبک دکوراسیون مدرن است. شاید تصور کنید که سبک‌های داخلی دکوراسیون منزل محدود به دو یا سه مورد هستند.