پنج مدل دکوراسیون خانه ایرانی همراه با نقد و بررسی مشکلات چیدمان و دیزاین-مبل وکیلی

تعادل مناسب در یک اتاق به استفاده درست از فضای مثبت و منفی آنجا بستگی دارد. اگر قفسه ها و کمدهایی در اتاق مخصوص لباس های کثیف کنار هم دارید، آن قسمت را هم متناسب با رنگ دکوراسیون انتخاب کنید. خانه های لوکس انواع مختلفی دارند و می توان گفت هر کسی می تواند امضا خود را پای طراحی خانه لوکس خود بزند اما اصول این چیدمان ها تقریبا یکسان است.

شما می توانید با عوض کردن روکش کوسن ها روی مبلمان در رنگ های قرمز، نارنجی، زرد، شتری و سایر رنگ های گرم، یک حال خوب را هم به خودتان و هم به اهالی منزل هدیه بدهید. بنابراین، این کار نیز می تواند یکی دیگر از ایده هایی باشد که شما می توانید برای اجرای یک دکوراسیون پاییزی استفاده کنید. تعجبی ندارد که استفاده از رنگ طلایی، ناخودآگاه ما را به یاد طلا می اندازد بنابراین استفاده از این رنگ تاثیر بسزایی در طراحی دکوراسیون خانه های لوکس دارد. رنگ طلایی را می توانید در مبلمان، پرده ها و یا سرویس ناهار خوریتان به کار بگیرید. البته به یاد داشته باشید که اگر این راه را برای لوکس نشان دادن منزل خود به کار گرفتید، حتما رنگ سایر وسایل خانه را متناسب با آن انتخاب کنید.

اما در نظر داشته باشید تناسب فاکتور بسیار مهمی است و بهتر است سبک انتخابی با متراژ منزل و ابعاد فضا و سایر مشخصات در تناسب باشد. به طور مثال استفاده از سبک سلطنتی و اشرافی در خانه های کوچک غلط است. ساده ترین تعریفی که می‌توان برای معماری داخلی ارائه کرد، این است که هنر معماری به معنی طراحی ساختمان ها و فضای بین آنها می باشد.

  • مشاوره دقیقی در خصوص خرید مبلمان، کفپوش، پرده، کاغذ دیواری، سقف کاذب و … به دست می آورید.
  • کمک خواهد کرد مثلا چینش مبلمان باید به گونه ای باشد که پایه های جلویی مبل و صندلی بر روی فرش قرار گیرند و پایه های عقب مبلمان خارج از فرش باشند .
  • پس بهتر است علایق و سلیقه شما کاملا مشخص باشد، چون در انتخاب‌ها تاثیرگذار است.
  • همه‌چیز در این فضا القاکننده اصالت و پایبندی به سنت و طرح‌های سنتی است.

برخی سبک ها نمادی از تجملات سلطنتی بوده و برخی دیگر گرایش به سادگی دارند. در هر صورت لازم است به ماهیت سبک های دکوراسیون داخلی احترام گذاشته و از ترکیب غیر ماهرانه آنان با یکدیگر بپرهیزید. اجرای المان های موجود در هر سبک، کمک می کند تا سبک منتخب شما به خوبی خود را معرفی کند. برای شروع طراحی دکوراسیون منزل لازم نیست تمام عناصر موجود را تعویض کنید. این کار هزینه زیادی ایجاد کرده و در اغلب مواقع شما را از ایجاد یک دکوراسیون حرفه ای، منصرف می کند.

مکان قرارگیری و ابعاد فرش ها کاملا درست انتخاب شده است و شاید یکی از معدود نقاط ضعف در طراحی این مدل دکوراسیون خانه ایرانی ، انتخاب فرش هایی کاملا مشابه به لحاظ نقوش و رنگ برای کلیه بخش های چیدمان حتی آشپزخانه است. انتخاب میز تلویزیون کلاسیک برای ست مبلمان مدرن نادرست نیست، اما با توجه به فاصله تقریبا مناسب بین مبلمان های استیل و راحتی و خصوصا کابینت و دکوراسیون مدرن آشپزخانه، انتخاب یک میز تلویزیون مدرن گزینه مناسب تری است. به علاوه ، انتخاب فرش کاملا مشابه ست پذیرایی برای مبلمان نشیمن نیز نادرست بوده و هر یک از بخش های چیدمان ، به کفپوش متناسب با تم و دیزاین خود نیاز دارند. در این خصوص می توانید مقاله زیر و راهکارهای ارائه شده در انتخاب فرش را مشاهده بفرمایید. کوئیک سازه در این مقاله روی دکوراسیون داخلی منزل تمرکز دارد و قصد دارد که نکات مهم و جذاب مربوط به این موضوع را معرفی کند.

بسیاری از عناصر دکوراسیون داخلی، جزء جدایی ناپذیر از طراحی دکوراسیون به سبک چینی هستند. سبک شرقی برای دکوراسیون داخلی شامل مواردی است که مفاهیمی مرتبط با رویدادهای تاریخی و فرهنگی غنی چینی را در بر می‌گیرد. کشور چین، یک سرزمین باستان است و تمدن های اولیه در آن دیده شده است.

دکوراسیون چوبی محل کار

برای اینکه ژاپن را واقعاً در فضا احساس کنید فضایی را در ورودی اتاق نشیمنتان درست کنید تا مهمان‌ها کفش‌هایشان را در آنجا بگذارند. (چه به خاطر هزینه یا وضعیت زندگی یا موارد دیگر) می‌توانید کاربرد آن را با پرده‌ها یا حصیر پنجره‌ها مجله خبری دکوراسیون تقلید کنید. طراحی داخلی هنر دکو به‌سرعت سبب افزایش توانگری، زیبایی، فریبندگی و شفافیت می‌شود. پالتی از سبزها، آبی‌ها و زردها برای وسایل عجیب‌وغریب کاربردی بهتر از ترکیبی رندوم از رنگ-هایی که در سرتاسر اتاق پراکنده هستند دارد.

در انتخاب دوم می توانید نقطه کانونی را در قسمت پنجره و پرده ها انتخاب کنید. طراحی پرده در اتاق خواب بسیار اهمیت دارد و در واقع می ‌توان آن را قسمتی از تکنیک های طراحی دکوراسیون اتاق خواب هم عنوان کرد. زمانی که در حال انتخاب طرح ها و مدل های دکوراسیون داخلی پذیرایی هستید، به این عامل توجه کنید که آن مدل بخصوص، چه احساسی در شما به وجود می آورد. یک سالن پذیرایی که به سبک مینیمالیست طراحی شده، معمولاً ظاهری کلاسیک و پر ازدحام دارد.

طراحی دکوراسیون خانه 70 متری جذاب رو ببینید

شاید تصور کنید سبک نئوکلاسیک تشابه بیشتری با سبک مدرن دارد. اما استفاده از گچ بری های کلاسیک و سایر نمادهای این سبک، تداعی کننده سبک کلاسیک است. در انتخاب سبک دکوراسیون ایرانی می بایست از هارمونی رنگ لاجوری در کنار قرمز لاکی استفاده کنید.

آینه دکوراتیو طرح هنریتا