چه نوع فرشی برای دکوراسیون کلاسیک مناسب است؟ تهران دیزاین سنتر-مبل وکیلی

همان طور که مطالعه کردید، دکوراسیون کلاسیک، سبکی لوکس و مجلل و پر از جزئیات و ظریف کاری ها با هندسه و معماری دقیق است. اگر شما هم به این دکوراسیون بسیار زیبا علاقه دارید، با من همراه باشید تا 8 اصل برای اجرای سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی را کنار هم یاد بگیریم. جزئیات در مبلمان و طراحی فضاهای داخلی از جمله سقف و دیوار ها نقش بسیار مهمی دارد. میتوان گفت جزئیات جز عناصر جدانشدنی این سبک به شمار میرود. در این سبک در گچ کاری سقف و دیوارها و در عناصر دکوراتیو و مبلمان دارای طرح های زیبای کلاسیک می باشند.

شرکت نماسبز – طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی کلاسیک

گچبری هایی که به صورت یکپارچه و قرینه در سقف و ستون ها امتداد دارند. در مجله خبری دکوراسیون باید از نورپردازی های غیر ضروری خودداری کرد. هدف برجسته کردن اِلمان ها یا همان نقش و نگار سرستون ها و منبت کاری ها در سبک معماری کلاسیک می باشد. تقارن در نورپردازی نیز باید برگرفته از سبک کلاسیک باشد. یکی از شناخته شده ترین متریال ها در دکوراسیون کلاسیک، چوب می‌باشد. در تمام بخش‌ها مانند کابینت آشپزخانه، میز و صندلی، دسته و بدنه مبلمان و حتی ساخت مجسمه ها از چوب استفاده می کنند.

مزین کردن دیوار به تابلوهای اصیل

سبک کلاسیک دکوراسیون به جهت قدمت زیادش به عنوان سبک مادر شناخته می شود، که در کشور‌های مختلف هویت‌ها و حتی اسامی متفاوتی پذیرفته است. برای مثال کلاسیک در انگلستان با نام ویکتوریا و در فرانسه با نام لویی شناخته می‌شود در ادامه برای آشنایی بیشتر با این سبک به معرفی مولفه‌های یک دکوراسیون کلاسیک به سبک ایرانی می‌پردازیم. استفاده از نور طبیعی برای محیط، امری ضروری به حساب می آید و می بایست تا جایی که ممکن است از نور طبیعی و گرم خورشید به وسلیه پنجره های بزرگ برای محیط داخلی استفاده کرد. همچنین برای منابع نوری مصنوعی، می توان از لوسترهای کریستالی و چراغهای سقفی کلاسیک استفاده کرد که باعث زیبایی هرچه بیشتر محیط می شوند. این قانون به دکوراسیون داخلی، مبلمان و… هم مربوط میشود.

دکور کلاسیک (سنتی غربی) شامل دکور قرن هجدهمی در انگلستان تا دکور روستایی فرانسوی و حتی سرزمین های ناشناخته خاور دور می شود. در فضای داخلی اتاق نشیمن کلاسیک ، نور نقش مهمی دارد. در مرکز اتاق ، باید یک لوستر عظیم باشکوه را در چندین سطح آویزان کنید. مطلوب است که با آویزهایی به شکل تذهیب ، نقره یا کریستال از اشکال مختلف تزئین شود.

  • گچبری به صورت قاب دور تا دور دیوارها یا مانند یک تابلو بر روی دیوارها و سقف انجام می شود.
  • همه چیز در مورد شناخت سبک دکوراسیون کلاسیک مدرن و نحوه اعمال آن در خانه هایمان بود.
  • با سبک دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک و ویژگی های هر کدام آشنا شوید!
  • روشویی های کابینت دار، آینه هایی با قاب چوبی و رنگ های کرم و قهوه ای در این سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.
مبلمان کرم و قهوه ای رنگ با تزئینات گلدار با بافت های طلایی رنگ نمادی از دکوراسیون کلاسیک محسوب میشوند. پارکت لمینت طرح چوب نیز از انواع کفپوش های سبک کلاسیک میباشد. از گچ, پانل های چوبی و کاغذ دیواری با کیفیت بالا به همراه طرح های کلاسیک استفاده میشود. تقارن در فضا ابهتی گیرا به دکوراسیون داخلی خانهمی بخشند. می توان گفت کهسبک کلاسیکهمان سبک سنتی غربی است که قدری رنگ و روی عصرمعاصررا به خود گرفته است. تابلوها با اشکالی از مناظر کلاسیک ساختمان‌های قدیمی اروپایی و یا تصاویری از امپراطوری‌های قدیم در این سبک به چشم می‌خورد.

ریشه این سبک، در طراحی های رم و یونان باستان با گرایش و سلیقه‌های مدرن طراحان دکوراسیون داخلی است. اگر دکوراسیون کلاسیک با تم رنگی آبی انتخاب کردید ، بهتر است از فرشی با رنگ آبی استفاده کنید. ۴.کمد دیواری باید درب های آن را هماهنگ با طرح و رنگ سرویس خواب تهیه کرده تا هارمونی جذابی در اتاق شکل گیرد.

در سبک کلاسیک باید از متریال و مصالح طبیعی با کیفیت و لوکس استفاده کنید پس استفاده از متریال های بی کیفیت و غیر طبیعی را فراموش کنید. از چوب های بلوط، گردو، راش و ماهون، پارچه های ابریشمی و پنبه مصری و سنگ های مرمر و مرمریت از جمله مواد لوکس و درجه یک در طراحی داخلی کلاسیک هستند. درسبک کلاسیک برای دوار ها از پارچه های دیواری، پانل های چوبی، کاغذ دیواری با الگوی کلاسیک و گچ بری و همچنین برای تزئین داخلی از نقاشی هم استفاده میشود.

جزئیات مهم در معماری داخلی کلاسیک