چه نوع فرشی برای دکوراسیون کلاسیک مناسب است؟ تهران دیزاین سنتر-مبل وکیلی

این امر به دلیل جلوه بصری مجلل و باشکوهی است که طراحی داخلی کلاسیک دارد تولد یک عظمت و دیدگاه درونی را تداعی می‌کند. بهترین شرکت دکوراسیون داخلی کلاسیک مجموعه ای است که اهداف و ویژگی های خاصی داشته باشد. رسیدن به هر یک از این اهداف و ویژگی ها این شرکت را در رده برترین ها قرار می دهد.

ایده‌های لباس تک رنگ برای فصل بهار و پاییز

اصول و مبانی طراحی کلاسیک، دکوراسیون داخلی است اما با انعطاف‌پذیری بیشتر برای نزدیک شدن به شرایط واقعی زندگی و ساختمان‌های مدرن امروزی. در سبک کلاسیک از رنگ ها الهام گرفته از طبیعت استفاده می شود بنابراین بهتر است از رنگ های آرام، ملایم و گرم استفاده شود تا حس صلح و آرامش بخشی در فضای داخلی ایجاد شود. در این سبک اغلب از تنالیته ی سفید و سایه هایی از رنگ های فیلی،کرم و شیری برای رنگ سقف استفاده می شود. متریال کف در سبک کلاسیک در معماری داخلی به طور معمول شامل پارکت، لمینت و چوب در انواع و اقسام آن می باشد. در آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی می توان از کاشی با تزئین زیاد و یا سنگ طبیعی استفاده کرد.

تقارن وسواس گونه در چیدمان اجزای دکوراسیون کلاسیک

رنگ های طلایی ، نقره ایی ، سفید ، کرمی و قهوه ایی از رنگ های مناسب برای مبلمان کلاسیک هستند. در دکوراسیون کلاسیک ، سقف نرم و سفید می باشد و معمولا رنگ سفید ، شیری یا کرمی برای این سبک انتخاب می شود. معمولا از متریال گچ برای اجرای سقف در سبک کلاسیک استفاده می شود.

بستگی به حجم دکوراسیون کلاسیک منزل شما و مواد و متریال انتخابی از جمله پتینه کاری دارد. این سبک به مرور زمان در سبک های طراحی دکوراسیون داخلی در ایران شکل گرفت و امروزه نمونه های بسیار زیبایی در این سبک در کشور ما اجرا میشود. تابلو فرش ها و تابلوهای نقاشی با طرح های اصیل ایرانی که بی نظیر و منحصر به فرد هستند به زیباتر شدن چیدمان کلاسیک کمک می کنند.

در میان فرش های با طرح سنتی ، طرح های درختی ، بته جقه ، افشان ، خشتی شلوغی بیشتری دارند و در نتیجه خودنمایی بالایی در دکوراسیون دارند. به همین دلیل بهتر است در سایر عناصر ، از طرح های شلوغ با رنگ های تند استفاده نکنید. قرار دادن وسایل لازم و ضروری در انواع مدل های دکوراسیون هال و پذیرایی ایرانی به فاکتورهای مجله خبری دکوراسیون مهمی از جمله ابعاد خانه ، نور و سبک (کلاسیک یا مدرن) دکوراسیون بستگی دارد. وجود نقطه کانونی در طراحی داخلی به سبک کلاسیک اغلب در مرکز اتاق قرار دارد. طرح ها و الگوهای کلاسیک همیشه شاخص بوده و بیش تر نقوش گیاهی را شامل می شوند. البته پارچه های شطرنجی و راه راه نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از عناصر دکوری و تزئینی جز عناصر مهم در مبلمان سبک کلاسیک است. هم چنین متریال مورد استفاده و پر کاربرد در مبلمان این سبک، متریال چوب است که میتوان شکل ها و تزئینات مناسبی را بر روی آن ایجاد کرد تا جذابیت کار افزایش پیدا کند. یکی دیگر از ویژگی های این سبک طراحی دکوراسیون لوکس ساختمانهایی با ارتفاع سقف بلند چه در داخل و چه در خارج ساختمان است. این ارتفاع سقف زیاد نیز به همان ویژگی استواری و استحکام بر میگردد. ارتفاع سقفی زیاد باعث میشود عظمت و شکوه فضا بیشتر شود و در نتیجه حس استواری به افراد منتقل شود.

  • درواقع سبک دکوراسیون کلاسیک نوعی از شکوه و اصلت را به بینندگان خود نشان می دهد و آن ها را علاقه مند به این شکوه و اصالت و جلال می کند.
  • استفاده از این رنگ در دکوراسیون کلاسیک اصالت و استواری را در آن فضا افزایش می دهد.
  • برای محیط لابی کلاسیک از نورپردازی های حجیم و باشکوه مانند لوسترهای کریستالی استفاده نمایید.
  • البته فراموش نکنید که باید روح قواعد و اصول سبک کلاسیک مانند قرینگی حفظ شود.

سقف باید سطحی نرم و صاف داشته باشد.رنگ آن اصولا باید به رنگ سفید و سایه های این رنگ از جمله کرمی, شیری رنگ و عاجی رنگ باشد. مبلمان ها و وسیله ها و لوازم دکوری همه به صورت جفت هستند و معمولا در روبروی هم قرار می گیرند. این سبک به هیچ عنوان با بی نظمی و شلوغی کنار نمی آید، هر اکسسوری کلاسیک جا و محدوده مشخصی برای قرار گرفتن دارد. نورپردازی این سبک معمولا با استفاده از لوسترهای گران قیمت و مجلل با کریستال‌های زیاد است. معمولا از نورهای نقطه‌ای برای روشن نشان دادن تابلوها نیز استفاده می‌کنند. یکی از اصول دکوراسیون با این سبک نورپردازی مناسب است.