چیدانه دکوراسیون کلاسیک پذیرایی، 15 عکس از بهترین خانه‌های ایرانی!-مبل وکیلی

در دکوراسیون داخلی در کنار مبلمان استاندارد، می توان ستون یا نیم ستون، قرنیز، پنجره های بلند و حتی مجسمه قرار داد، رنگ های پایه و اصلی مورد استفاده برای این سبک اصولا روشن و خنثی هستند. در دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک نرده ی پله ها چوبی و دارای حکاکی بوده، از ساعت های بزرگ و اغلب ایستاده که دارای حکاکی هستند استفاده می کنند. مبلمان های آنتیک، با دسته و پشتی های بلند و منبت های زیاد و پیچیده نیز از دیگر ملزومات سبک کلاسیک در دکوراسیون می باشد. در طراحی کلاسیک منزل منبت کاری های ظریف با ریزه کاری های بسیار زیاد را بیشتر می پسندد. چیدمان مبلمان ها باید به صورت قرینه باشد و بزرگترین مبل جلوی بزرگترین دیوار قرار داده شود. سبک کلاسیک را می توان همان سبک سنتی غرب در دکوراسیون دانست که امروزه کمی با ویژگی های معماری معاصر هم سو شده است.

دکوراسیون کلاسیک منزل

ترکیب ایده آل چوب رنگ روشن و جزئیات طلایی با رنگ سفید یا بسیار روشن روی دیوارها و سقف مناسب است. ترکیبی از رنگ ها مانند شرابی ، برنز و چوب ماهون نیز بسیار محبوب است. رنگ های پاستلی روی دیوارها و سقف با مبل و صندلی های سبز و مبلمان قهوه ای هماهنگی دارد.

  • در ادامه نیز می توانید عکس های متعددی از فضاهای اجرا شده به سبک کلاسیک ببینید و از آن ها الهام بگیرید.
  • در طراحی هر قسمت از منحصربه فرد ترین متریال استفاده می کنند.
  • برای ایجاد یک جلوه متین و آرام در رنگ های تند و تیره در سبک کلاسیک، از تزیینات و نقوش شاخص پارچه استفاده می شود.
  • رنگ های متداول و پذیرفته شده در طراحی داخلی به سبک کلاسیک عموما تونالیته های اُکر ، قهوه ای ، بژ و شیری هستند.

اما هر مبل سنتی فرانسوی لزوما کلاسیک نیست و یا حتی «مدرن کلاسیک» همانطور که می تواند به معنای تلفیق مدرن و کلاسیک باشد، ممکن است به معنای اصالت و کلاس یک اثر مدرن باشد. در سبک کلاسیک، پرده‌ها به صورت چند لایه و همراه با تزئینات انتخاب می‌شوند. والان و دکور در این مدل‌ها حتماً باید وجود داشته باشند. معمولاً رنگ پارچه‌ای که برای قسمت دکوری پرده انتخاب می‌شود، همرنگ پارچه مبلمان انتخاب می‌گردد. برای پذیرایی با سبک دکوراسیون کلاسیک بهتراست از فرش های ریزبافت و نقشه های پرکار استفاده شود. سبک دکوراسیون کلاسیک همان سبک سنتی غربی است که کمی رنگ و روی سبک دکوراسیون معاصر را بخود گرفته است.

این عوامل باعث میشود فضا از شلوغی و هرج و مرج دور باشد و با حضور در این محیط ها حسی آرامش بخش به افراد منتقل شود. یکی از ویژگی های اصیل این سبک به علت قدمت و شکوه این سبک، استواری و استحکام داشتن این سبک است. این سبک با طراحی های اصولی و دقیق و به کار بردن جزئیات فراوان در طراحی آن، حسی محکم و قوی را به افراد منتقل میکند. این حس با طراحی ستون های محکم و استوار در فضاهای داخلی خانه و گچ بری و تزئینات جذاب بر روی آن و مواردی دیگر به افراد منتقل میشود.

لوسترهای مناسب سبک کلاسیک

البته اگر آشپزخانه ای شلوغ با وسایل و ابزارهای خیلی زیاد دارید ، فرشی با طرح خلوت و رنگ های ملایم انتخاب کنید. در غیر این صورت آشپزخانه شلوغ تر از قبل خواهد شد و حس خوبی القا نمی کند. علاوه بر آن رنگ ها در دکوراسیون کلاسیک بیشتر در طیف آبی سلطنتی ، زرشکی ، طلایی ، سبز زمردی ، قهوه ای و … قرار دارد. همچنین شاهد آینه کاری سنتی ، گچ بری در سقف ، وسایل طلایی رنگ ، پتینه کاری و از این دست موارد هستید. دکور پشت تلویزیون و به عبارت دیگر تی وی وال همان عاملی است که از تلویزیون یک نقطه کانونی در دکوراسیون پذیرایی می سازد. جدیدترین مدل های میز تلویزیون و هماهنگی آن با سبک دکوراسیون منزل ، ضمن معرفی انواع میز ، مهمترین نکات برای تهیه آن و هماهنگی با بقیه وسایل منزل را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

رنگ یشتر کابینت های کلاسیک رنگ های روشن مثل سفید استخوانی یا رنگ هایی تیره مانند قهوه ای سوخته . تنها عیب در دیزاین کلاسیک خانه بالا بودن هزینه ها می باشد. ملزومات و وسایل مورد استفاده در این محیط ها اغلب عتیقه بوده یا به خاطر جنس های لوکس و متریال های با ارزش از قیمت هایی بالایی برخوردار می باشند. نگهداری از این وسایل نیز کار سخت و هزینه بری می باشد.

این چیدمان منظم و متقارن بوده و متریال های طبیعی و ارزشمند مانند صدف، عاج و چوب های گران قیمت در آن جایگاه ویژه ای دارد. طرفداران دکوراسیون داخلی کلاسیک باید بدانند که اجرای آن هزینه بر بوده و استفاده از وسایل بی ارزش را در آن کاملا نادیده بگیرند. در ادامه این مطلب به معرفی بیشتر سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی، ویژگی ها، اصول مهم در طراحی و مزایا و معایب و طراحی کلاسیک منزل و کاربرد آن در بخش های مختلف خواهیم پرداخت. در این بخش از مطالب دکوراسیون داخلی دکونیوز همراه ما باشید. برای دیزاین اتاق خواب به سبک کلاسیک نیازمند تختخواب چوبی، بزرگ و دارای منبت کاری هستید. دیوارپوش چرمی، آینه های بزرگ، کمدهای چوبی و کاغذ دیواری هایی با نقوش کلاسیک مناسب اتاق خواب می باشند.

اگر به رنگ های روشن علاقه دارید آبی، کرم و سبز زیتونی نیز برای این محیط مناسب هستند. هماهنگی بین تک تک اجزا به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک به چشم می خورد. به هیچ وجه در سیک کلاسیک از مبلمان ساده و بی آلایش استفاده نمی شود. زیرا از جمله ویژگی های سبک کلاسیک ، تقارن ، تزیینات ، استفاده از فرم های منحنی ، رنگ های شکیل و پارچه های نفیس است. بنابراین بایستی در هنگام انتخاب مبلمان به رنگ چوب آن دقت کنید و آن را مطابق با دکوراسیون خود انتخاب کنید.

اصالت سبک کلاسیک در معماری داخلی، دیزاین فاخر یک فضای ارزشمند

افراد برای دیزاین از قوانین و جزئیات مجله خبری دکوراسیون کمک می گیرند. طراحی و چیدمان دکوراسیون منزل کلاسیک نیز برای قسمت های مختلف قابل اجرا می باشد. سرویس بهداشتی، اتاق خواب مستر، اتاق خواب، آشپزخانه، پذیرایی، نشیمن و … این موضوع انعطاف پذیری چیدمان کلاسیک را نشان می دهد.

معمولا با مجسمه های سنگی، گچی و تابلوفرش ها یا تابلوهای نقاشی زیبا و فاخر انواع آلات موسیقی و آباژورهای برنز و کریستال تزیین میشود. تمایل افراد ثروتمند جامعه برای به نمایش گذاشتن ثروت و موقعیت اجتماعیشان و زندگی مجلل و پر زرق و برق، نقش بسزایی در بوحود آمدن این سبک داشته است. مبلمان، دکوری ها، و وسایل همه بصورت جفت و در کنار یا مقابل یکدیگر هستند. مبلمان خود را با دقت انتخاب کنید و از آن به مدت طولانی لذت ببرید.