چیدانه زیبایی های سبک کلاسیک در معماری داخلی!-مبل وکیلی

مبلمان آنتیک ، دیوارهای گچبری شده، لوسترهای چشمگیر، تزیینات شگفت انگیز، دکوری های حکاکی شده، پرده های فاخر و رنگ های شکیل و سنگین چه چیزی را در ذهن شما تداعی می کنند؟ بله، سبک دکوراسیون کلاسیک . ویژگی هایی که نام برده شد، خصوصیات سبک دکوراسیون کلاسیک هستند. وقتی این ویژگی ها در کنار هم برای دکوراسیون منزل به کار روند، شما می توانید فضایی سرشار از اصالت و ابهت را تجربه کنید. سبک کلاسیک برای کسانی که وقار در دکوراسیون را به دیگر چیزها ترجیح می دهند، مناسب است.

تقارن وسواس گونه در چیدمان اجزای دکوراسیون کلاسیک

مبل هایی که با روکش به رنگ های گرم و قهوه ای که تزئینات گل و یا خطوط طلایی دارند از نمونه های سبک کلاسیک هستند که میتوان از آنها استفاده کرد. به خلاف دکوراسیون مدرن، در دیزاین به سبک کلاسیک، از دکوری های لوکس و پر تزیین مانند بوفه‌های چوبی و پر نقش و نگار به میزان قابل‌توجهی استفاده می‌شود. اما تکنیک رنگ‌های سایه و روشن می‌تواند یک ایده جالب و خلاقانه باشد.

پس در انتخاب هر یک از این موارد به آیتم‌های دیگر هم باید گوشه چشمی داشت. برای دکوراسیون پذیرایی به سبک کلاسیک از رنگ های گرم مانند کرمی، قهوه ای، طلایی و بژ استفاده میشود. به طور کلی متریال هایی با رنگ های سنگین در طراحی داخلی به سبک کلاسیک حائز اهمیت هستند. نقش اصلی سبک کلاسیک ایجاد احساس شادی و ظرافت در فضای داخلی است.

  • البته لازم به ذکر است که فقط کتاب ها نیستند که در چیدمان این سبک به چشم می آیند.
  • تقارن در نورپردازی نیز باید برگرفته از سبک کلاسیک باشد.
  • کاربرد لوستر در دکوراسیون تنها به نور پردازی و روشنایی محدود نمی‌شود یک لوستر زیبا به جذابیت دکوراسیون شما اضافه می کند لوسترها از تزئینات چشم گیر دکوراسیون به شمار می‌روند.

درواقع سبک دکوراسیون کلاسیک نوعی از شکوه و اصلت را به بینندگان خود نشان می دهد و آن ها را علاقه مند به این شکوه و اصالت و جلال می کند. تک تک اجزا مبلمان و المان های گوناگون با دقت زیاد حکالکی و کنده کاری شده و از حالت سادگی رها گردیده اند. نرده های پله، دسته های چوبی مبلمان، تزیینات دیواری و دیگر اجزا همه به نحو هماهنگ و جذابی به دست استادان هنرمند طراحی و رنگ آمیزی شده است. دکوراسیون کلاسیک در واقع یک نوع دیزاین به سبک سنتی غربی ست که تغییراتی مطابق زمانه حال در آن صورت گرفته است.

دکوراسیون کلاسیک

در این سبک رنگ‌های تیره‌تر مانند عنابی، سبز تیره، شرابی و… استفاده می‌شود. اغلب رنگ‌های اشرافی برای این سبک دکوراسیون گزینه‌های مناسب‌تری هستند. برای این مورد تناژهایی از طیف‌های مجله خبری دکوراسیون رنگی قرمز تیره یا سبز مناسب هستند. اولین نکته‌ای که از نام این سبک به ذهن هر فردی ممکن است خطور کند، این است که سبک کمی مجلل‌تر از چیدمان‌های مدرن امروزی خواهد بود.

تاثیر و نقش ستون ها در دکوراسیون داخلی کلاسیک