کدام لوازم خانگی بیشترین برق را مصرف می‌کند؟ | takdoo-تکدو

کدام لوازم خانگی بیشترین برق را مصرف می‌کند؟ | takdoo-تکدو

محافظ ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ولت آمپر فاقد کلید روشن و خاموش مناسب برای یخچال. محافظ ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ ولت آمپر مناسب برای وسایل کم مصرف مانند گوشی یا مودم. ☆بسیاری از افراد این وسیله را با سه راهی اشتباه می گیرد در واقع تفاوت این دو وسیله در کارایی آن ها است و نقش به سزایی در حافاظت از لوازم‌ شما خواهد داشت.

اگر مشکل نوسان برق تنها برای خانه شما اتفاق می‌افتد و برای همسایه‌هایتان به وجود نیامده است، احتمالاً مشکل از سیم کشی منزل شماست. در این صورت به خریدن یک محافظ اکتفا نکنید و سعی کنید با در جریان گاشتن یک متخصص از مشکل نوسان برق، این مشکل را حل نمایید. دقت داشته باشید که عدم رفع مشکلات مربوط به نوسانات و قطعی برق می‌تواند خسارات جبران ناپذیری داشته باشد. عدم رعایت این موضوع باعث می‌شود تا در یخچال به طور کامل بسته نشده، در نتیجه هوای سرد یخچال، خارج و و هوای گرم وارد آن شود که باعث افزایش کارکرد یخچال و در نهایت بالا رفتن مصرف برق آن می‌شود.

تا این‌جای کار، همه مواردی که بیان شد، در مورد همه دستگاه‌ها و لوازم منزل باید رعایت کنید تا علاوه بر مصرف انرژی کمتر، عمر این وسایل کاهش پیدا نکند. اما برخی لوازم خانگی که استفاده بیشتری از آن‌ها می‌شود و برق زیادی هم مصرف می‌کنند،‌ می‌توانند هزینه برق مصرفی‌تان را تا حد زیادی بالا ببرند. برای بهینه کردن و صرفه‌جویی در مصرف برق این وسایل راهکارهایی وجود دارد که سخت هم نیستند. محافظ های برق دارای یک توان خروجی مشخص هستند و با واحد ولت آمپر یا وات(از ضرب ولت و آمپر مقدار وات بدست می آید) نشان داده می شود. به همین خاطر است که گفته می شود به محافظ برق مخصوص کامپیوتر و لوازم صوتی و تصویری وسیله ای مانند جارو برقی که مصرف بالایی دارد را وصل نکنید.

  • در این طرح فقط مشترکان خانگی تابع هدف هستند و حدود ۵/ ۸ میلیون مشترک کم‌مصرف، ۵/ ۱۶ میلیون مشترک خوش مصرف و ۵/ ۴ میلیون مشترک پر مصرف در کشور وجود دارد و باید مشترکان را از اینکه در کدام دسته مصرفی قرار دارند مطلع کنیم.
  • استفاده از جعبه فیوز هم میتواند الگوی مناسبی برای جلوگیری از خطرات خرابی و یا حتی سوختگی لوازم خانگی در برابر قطعی برق و نوسانات ولتاژ باشد.
  • ماشین ظرفشویی برای شستن موثر ظروف از آب داغ استفاده می‌کند ولی از آنجایی که آب ورودی به ماشین ظرفشویی سرد است، ماشین ظرفشویی باید آب را توسط هیتر داخلی گرم کند.
  • اگر جزو افرادی هستید که از اجاق، در برخی مواقع با درجه‌ی بالا، زیاد استفاده می‌کنند، بهتر است اندکی سبک زندگی‌تان را تغییر دهید.

مصرف برق لوازم خانگی بر چه اساسی سنجیده می شود؟ دستگاه های مختلف توان های مصرفی گوناگونی دارند. این توان ها به عنوان معیاری برای اندازه گیری مصرف دستگاه های مختلف در نظر گرفته می شوند. ما با دانستن توان مصرفی هریک از این وسایل می توانیم استفاده از آن ها را کنترل کنیم و با یک برنامه ریزی دقیق تر در مصرف برق تا حد زیادی صرفه جویی نماییم. موجود در خودش استفاده میکنه و از عدم خاموشی ناگهانی لوازم برقی جلوگیری میکنه. باتری موجود در یو پی اس فرصت محدودی به شما میده تا برق لوازم خانگی را قطع کنید. بعضی لوازم خانگی نسبت به بقیه حساسیت بیشتری دارند و زودتر آسیب میبینن.

۲- اجاق یا فر برقی

برای مصرف برق لوازم خانگی در زمان اوج مصرف یک مبلغ اضافه یا مازاد در نظر می گیرند. در صورتی که مصرف در ساعات کم باری باشد نیز، تخفیف در نظر گرفته می شود. به همین دلیل میزان واقعی برق مصرفی بستگی به درجه تنظیم مورد استفاده از آن دستگاه دارد. شما برای تعمیر ماشین لباسشویی، یخچال، ماشین ظرفشویی، مایکروفر و جاروبرقی می‌تونید درخواست خودتونرو به صورت آنلاین یا تماس مستقیم ثبت کنید. هرگونه نوسان برق و اختلال در ولتاژ لوازم برقی باعث خرابی سیستم الکترونیکی دستگاه شما میشه حتی زمانی که این دستگاه به برق وصل باشه ولی خاموش باشه.

۵ نکته برای محافظت از لوازم خانگی به بهترین شکل هنگام قطعی برق