10 نمونه عالی و لاکچری دکوراسیون خانه های مدرن تهران چی بچین-مبل وکیلی

این پرده ها برای آرامش بخش کردن فضای خواب به کار می رود و با ترکیب ریسه های نور، فضای رمانتیک و دلنشینی را برای شما را ارمغان می آورد. برای داشتن دکوراسیون منزل شیک، یکی از مهم ترین اصول، اصل تناسب است. شاید تک تک وسایل منزل شما بسیار شیک باشد اما در جای مناسبی استفاده نشده باشد. به عنوان مثال یک تابلو نقاشی بسیار بزرگ برای یک دیوار کوتاه چندان مناسب به نظر نمی رسد.

مشابه سایر بخش های خانه، نورپردازی در سالن نشیمن نیز اهمیت دارد. استفاده از نور طبیعی موجب افزایش انرژی و شادابی اهالی خانه می شود. بهتر است پرده اتاق نشیمن را از نوع حریر و در رنگ روشن انتخاب کنید تا بیشترین بهره را از نور طبیعی خورشید ببرید. در کنار استفاده از نور طبیعی، لازم است از تجهیزات نورپردازی همچون لوستر، آباژور و هالوژن ها برای تأمین نور شب استفاده کنید. اغلب خانواده ها از این فضا برای دورهمی های صمیمانه استفاده می کنند. کیفیت فضای اتاق نشیمن و دکوراسیون آن می تواند در میزان صمیمیت خانواده و آرامش آنان در خانه تأثیر بسزایی بگذارد.

  • در صورتی که در طراحی دکوراسیون منزل شما هیچ نقطه ای به عنوان نقطه عطف منزل شکل نگرفته، لازم است به طور شخصی اقدام به ایجاد نقطه کانونی کنید.
  • این منزل مسکونی به وسعت ۱۳۰ متر مربع و با دیزاین مدرن و رنگی رنگی در شهر قزوین واقع شده است.
  • همه زوج ها دلشان می خواهد بهترین چیدمان را برای خانه شان داشته باشند اما ممکن است به خاطر عدم آگاهی از اصول طراحی دکوراسیون به خصوص برای اتاق خواب، این مهم محقق نشود.
  • لامپ های آویزان درخشان، بهترین انتخاب برای روشنایی فضای داخلی به سبک مدرن است.

برای اتاق ها از لوسترها و سیستم های روشنایی استفاده کنید که با همان فضا متناسب باشند. دیوارکوب ها را در قسمت ورودی خانه نصب کنید و از ازدحام زیاد در سالن پذیرایی جداً خودداری نمایید. در ادامه توجه شما را به دیدن شیکترین و جدیدترین مدلهای دکوراسیون منزل ۲۰۲۳ جلب می نماییم. طراحی فضای آشپزخانه بسته به شرایط فضا و به تبعیت از طراحی سایر بخش های خانه از دیزان متنوعی برخوردار می باشد.

ترفند 4: ایده دکوراسیون برای خانه‌های خیلی کوچک، خیلی خیلی کوچک

وقتی صحبت از چراغ های آویزان به میان می آید، حتماً لوسترها یا لامپ هایی را انتخاب کنید که دارای طراحی خارق العاده و غیرمعمول باشد؛ مدل هایی که توجه را جلب کنند و بتواند تمرکز بصری مخاطب را به سمت بالا معطوف دارند. مبلمان و تزیینات در این سبک دارای مجله خبری دکوراسیون نقوش با پیج و خم ظریف است. بنابراین برای جلوه پیدا کردن احتیاج به فضای بزرگ تری وجود دارد. به طور کلی می توان گفت سبک کلاسیک برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک، چندان مناسب نیست. یکی از پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی،طراحی داخلی مدرن است.

بازسازی ساختمان

نور به اندازه کافی در آشپزخانه باید وجود داشته باشد همیشه آشپزخانه هایی که دارای پنجره هستند طرفداران بیشتری دارند اما اگر آشپزخانه منزل شما فاقد پنجره بود از نورپردازی در آن غافل نشوید. سقف های بلند گچ بری شده در منازل نشان دهنده سبک کلاسیک هستند؛ دیوارهایی که با کاغذدیواری های پر زرق و برق پوشانده شده اند از دیگر موارد چشمگیر در سبک کلاسیک هستند. دكوراسيون منزل با وسايل ارزان در اول شاید نشدنی و سخت به نظر بیاید ولی با رعایت بعضی نکات و تکنیک‌ها و وسایل می‌توانید آن را عملیاتی کنید.

خانه‌های کم‌نور هم مانند فضاهای محدود باید به سراغ رنگ‌های روشن ازجمله سفید و سطوح براق بروند تا خانه‌شان تا حد امکان دل‌باز و روشن دیده شود. زمانی که توانستید به‌خوبی دیوار پوش و کف‌پوش را انتخاب کنید تا حدود زیادی دیگر بخش‌ها را هم می‌توانید انتخاب کنید. قرنیزها دنیای زیبا و متنوعی دارند؛ اما انتخاب آن‌ها کاملاً وابسته به انتخاب نوع دیوار پوش و کف‌پوش است. باید خاطرنشان کرد که طراحی داخلی بر اساس نیاز و خواسته‌های ما از محیط موردنظرمان انجام می‌شود. در دنیای امروز برای داشتن یک محیط جذاب و خیره‌کننده از دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنند. احتمالاً بسیاری از ما انواع پشقاب های قدیمی را که از بزرگترها به یادگار گرفته ایم را در خانه داریم.

اگرچه مدل های مختلفی از قفسه ها برای قرار دادن کتاب و اشیای تزئینی وجود دارد، اما برخی از این قفسه ها به صورت ایستاده کنار سالن استفاده می‌شوند. برای اینکه بهترین دکوراسیون منزل را با استفاده از قفسه ها اجرا کنید، الزاماً باید فضا را در نظر بگیرید. سبک و سنگین بودن اشیای که بر روی قفسه ها قرار می دهید اهمیت دارد. برای تزیین داخل منزل در حقیقت، استفاده از گل ها و گیاهان تزئینی، متداول است و شاید به همین دلیل است که هنوز هم انواع قفسه و شلف برای دکوراسیون داخلی مورد استقبال قرار می گیرند. یکی دیگر از ایده هایی که می توانید بهترین دکوراسیون منزل را با آن ایجاد کنید، پهن کردن قالیچه یا فرش کوچک، کف سالن نشیمن است.