10 نکته کلیدی برای طراحی حرفه‌ای دکوراسیون آشپزخانه مدرن کیلیدمگ-مبل وکیلی

کابینت سازی، جز جدایی ناپذیر بازسازی دکوراسیون آشپزخانه است. اگر آشپزخانه شما کوچک است یکی از راه‌های بزرگ‌تر نشان دادن آن تغییر درب چند کابینت به درب‌های شیشه‌ای است. نوع کابینت و متراژ کابینت تعیین می‌کنند که برای این قسمت از دکوراسیون آشپزخانه به چه میزانی بودجه کنار بگذارید. بازسازی آشپزخانهبدین معناست که تمام اجزای دکوراسیون آشپزخانه از کف تا سقف تعمیر و نو شوند. نصب کابینت، نصب کفپوش یا سرامیک، تغییر رنگ دیوارها یا کاشی کاری و …

جزیره در دکوراسیون آشپزخانه

کانتر، جزیره، ویترین شیشه‌ای و دکوری‌ها نیز به زیبایی هر چه بیشتر فضای آشپزخانه بزرگ کمک می‌کند. سبک روستیک یکی از انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه، راحتی و حس نوستالژی دارد. لوازم آشپزخانه آنتیک نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون دارند. دیوارهای سنگی، سقف چوبی و آجر عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه روستیک است. ابزارهایی مانند کانتر چوبی و سینک ظرفشویی کلاسیک می‌تواند به این سبک زیبایی ببخشد . آشپزخانه یکی از مهم‌ترین فضاهای هر خانه می باشد و در واقع روح یک خانه را ایجاد می کند که برای طراحی دکوراسیون داخلی آن لازم است به معماری آن توجه کنید.

نصب شلف و قفسه‌های چوبی باعث ایجاد نظم بیشتر در آشپزخانه می‌شود. با چیدمان ظروف مختلف و ملزومات آشپزخانه بر روی قفسه‌ها می‌توانید از شلوغی آشپزخانه کوچک ایرانی جلوگیری کنید. برای طراحی آشپزخانه مدرن ایرانی و نزدیکی به حس و حال سنتی بهتر است از ام دی اف، ممبران و یا چوب استفاده کنید.

  • هرچه در دکوراسیون های مدرن همه چیز ساده و خلوت است، در طراحی دکوراسیون کلاسیک شلوغی بیشتر نمایان میشود.
  • اگر سری به پیج های اینستاگرام دکوراسیون منزل بزنید، خصوصا خانه های نوعروسان گرامی با جهیزیه هایی از شیر مرغ تا جان آدمیزاد ، مشکل لوازم و مبلمان های متعدد به وفور مشاهده می شود.
  • به همین دلیل آشپزخانه‌های ایرانی دارای فضایی تاریک و بدون رنگ بودند.
  • در حالی که ممکن است اشکال کاشی های طرح دار یا چندین متریال با بافت، رنگ و پتینه را در یک آشپزخانه معاصر ببینید، در آشپزخانه مدرن چیز زیادی از آن نخواهید دید.
  • آشپزخانه‌های سنتی با طراحی کلاسیک و ویژگی معماری در قرن های گذشته در اروپا و آمریکا هستند.
  • به همین دلیل بیشتر خانم‌ها به دکوراسیون آشپزخانه خود اهمیت خاصی نشان می‌دهند.
همینطور داشتن یک سینک زیبا یا کابینت رنگی می‌تواند زیبایی آشپزخانه را چند برابر کند. برای تکمیل زیبایی آشپزخانه خود از شیرآلات زیبا استفاده کنید. طراحی دکوراسیون آشپزخانه بزرگ شما احتیاج به ابزارهای زیادتری جهت بازسازی دارد و بهتر است برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه از ابزارهای لوکس‌تری استفاده کنید. استفاده از چند ترفند کوچک اما اصولی می‌تواند آشپزخانه شما را به یک آشپزخانه رویایی تبدیل کند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با چند اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه آشنا کنیم؛ با حامی ساخت همراه باشید. وسایلی که برای این بخش از خانه تهیه می‌کنید باید همخوانی لازم را با استایل اصلی خانه داشته باشد.

اکسسوری‌ها به نظم و آرایش آشپزخانه و کابینت‌ها کمک زیادی می‌کنند. حتی اگر فضای کوچکی داشته باشید هم با نصب اکسسوری‌ها می‌توان از محیط استفاده بهینه کنید. با توجه به این که آشپزخانه‌های امروزی معمولا فضای کمتری دارند، اکسسوری‌ها باعث چندین برابر شدن فضای موجود می‌شوند. اکسسوری‌ها علاوه بر این که نظم بیشتری ایجاد می‌کنند به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه هم کمک کرده و باعث می‌شود که آشپزخانه جلوه مدرن‌تری به خود بگیرد. اکسسوری‌های آشپزخانه شامل وسایلی چون کورنر، انواع سبد نگهدارنده، سوپر مارکت، تخته تاشو و جا ادویه‌ای می‌شود. امروزه استفاده از جزیره در دکوراسیون آشپزخانه بسیار پرطرفدار شده و در اکثر طراحی‌ها با توجه به فضای آشپزخانه به کار می‌رود.

برخی افراد تصور می‌کنند طراحی دکوراسیون فقط مخصوص محیط‌های وسیع و بزرگ است؛ در صورتی که این فکر کاملا اشتباه بوده و اصول زیادی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه های کوچک وجود دارد. این طراحی‌ها به شما کمک می‌کنند که با استفاده از وسایل مناسب و رنگ‌های خاص، آشپزخانه کوچک خود را به محیطی دل‌باز تبدیل کنید. این ترکیب رنگی به دلیل اینکه شامل رنگ‌های روشن است، برای آشپزخانه‌های کوچک بسیار مناسب می‌باشد.

مینیمالیسم همیشه نشانه مدرن بودن است، این اغلب جایی است که معاصر و مدرن مشابه نیستند. در حالی که ممکن است اشکال کاشی های طرح دار یا چندین متریال با بافت، رنگ و پتینه را در یک آشپزخانه معاصر ببینید، در آشپزخانه مدرن چیز زیادی از آن نخواهید دید. کابینت ها بدون تزیین مجله خبری دکوراسیون هستند و باعث می شوند زیبایی و طبیعی بودن متریال بکار رفته جلوه کنند. خطوط افقی قوی، درهای کابینت تخت و وسایل ساده و در عین حال براق عناصر برجسته کننده در این سبک هستند. در اواسط قرن بیستم، سبکی تکامل یافت که از سبک های سنتی زمان قبل از انقلاب صنعتی دور شد.

زمانی که شما سبک دکوراسیون آشپزخانه را تغییر دهید ارتفاع کابینت‌ها متاثر از سبک انتخابی می‌باشد. همچنین درصورتی که جزیره یا کانتر در ابتدای آشپزخانه قرار دهید بسیار به زیبایی فضا می‌افزاید و در کنار آن چیزی که این زیبایی را دو چندان می‌کند ایجاد هماهنگی در وسایل آن می‌باشد. همچنین شما می‌توانید برای مطالعه بیشتر به مطلب قبل و بعد از بازسازی آشپزخانه کوچک مراجعه کنید. وقتی نظم و هماهنگی در محیط وجود داشته باشد، فضا بهتر و یا بزرگ تر به نظر می‌رسد و برای این موضوع می‌توانید از رنگ‌های روشن و باز برای فضای آشپزخانه و دیوارهای آن استفاده کنید.

یکی از نکات ویژه این عکس تعادل بین رنگ‌های گرم و سرد است، که جلوه خاصی به آشپزخانه بخشیده است. در هر آشپزخانه اصولي مثلث کار نقش مهمي دارد که شامل سه راس يعني سينک ظرفشويي، اجاق گاز و يخچال مي باشد. هیچ گاه اجاق گاز، یخچال و سینک را کنار هم در یک ردیف قرار ندهید. نیم پرده یا پرده کرکره ای به رنگ روشن گزینه های مناسبی هستند. با رعایت این نکات می توانید آشپزخانه ای کوچک، مدرن و منحصر به فرد را خلق کنید. در آشپزخانه کلاسیک نورپردازی با لوسترهای لوکس و گرانقیمت انجام می‌شود.

برای اطلاع از “هزینه دکوراسیون آشپزخانه” با پاسخ به چند