15 ایده جالب برای طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان و نوجوان مجله کوروش-مبل وکیلی

این نوع پرده هم انعطاف‌پذیر است و هم جلوه‌ای شیک و مدرن به فضا می‌دهد. در ادامه توجه شما را به چند ایده مختلف برای تزیین اتاق خواب جلب می‌کنیم. در رنگ‌آمیزی دیوارهای خود از رنگ‌های روشن و خنثی مانند سفید و خاکستری استفاده کنید. سعی کنید رنگ پرده‌های اتاق نیز با دیوار و سایر بخش‌های اتاق همخوانی داشته باشد. استفاده از وسایل تزیینی بیش از حد نیز می‌تواند جذابیت اتاق شما را کاهش دهد. اگر به پرده‌های توری شفاف و اتاقی پر نور علاقه دارید باید توجه داشته باشید که برای حفظ حریم شخصی‌تان در شب و جلوگیری از ورود نور صبحگاهی به اتاق خوابتان از پرده‌های کرکره‌ای و مات نیز استفاده کنید تا در مواقع لازم آنها را پایین بکشید.

استفاده از یک تشک به جای تخت خواب علاوه بر مقرون به صرفه بودن، امکان جابجایی سریع تشک و افزایش فضای اتاق را در اختیار شما قرار می‌دهد. حذف تشک از فضای اتاق خواب برای طراحی‌های سبک کلاسیک مناسب نیست، ولی با سبک‌های تلفیقی و قومی هارمونی دارد. برای آن که خواب راحت تری داشته باشید تشکی را انتخاب کنید که طول و تکیه گاه آن مناسب باشد. اتاق خواب شما محلی برای آرامش و تمرکز است پس بهتر است فضا را به گونه‌ای طراحی کنید که فضای مناسب جهت تمرکز، مطالعه، نوشتن، درس خواندن و البته استراحت کردن فراهم شود.

  • استفاده از رنگ طوسی و یا خاکستری به عنوان رنگ غالب در اتاق خواب، جزء دکوراسیون‌های پر طرفدار بین پسرها است.
  • بنابراین قبل از انتخاب رنگ یا وسایل اتاق خود، حتما به سایز اتاق هم توجه کنید تا در نهایت اتاقی زیادی شلوغ و یا زیادی خلوت را نداشته باشید.
  • عناصر سنتی کلاسیک مانند پاتختی فلزی و تخت خواب چوبی استفاده کنید و آن را با لوازمی از سبک معاصر ترکیب کنید.

بکارگیری یک تابلو هنری، المان های تزئینی و غیره می تواند در تحقق این ایده به شما کمک کند. انتخاب یک الگو و تکرار آن در اتاق خواب از نکات مهم و تاثیرگذار در طراحی اتاق خواب کوچک می باشد. برای مثال انتخاب الگوی قلب و استفاده از المان هایی به این شکل در طراحی اتاق خواب می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد. رنگ سفید نمونه ای از بهترین رنگ هایی است که می توان در طراحی اتاق خواب مورد استفاده قرارداد. از مزیت های این رنگ می توان به خاصیت تطبیق پذیری آن با سایر رنگ ها اشاره کرد. دیواری که در پشت تخت خواب قرار دارد می تواند برای انجام این کار مناسب باشد.

انتخاب پرده برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب

ما تضمین می‌کنیم که متخصصین سلام ساختمان مهارت اجرای چنین طرح‌هایی را دارند. برای همین هم خدمات آن‌ها را ضمانت می‌‍کنیم و بین آن‌ها و شما، قرارداد می‌بندیم و مسئولیت هر گونه اقدامی از سمت متخصص را می‌پذیریم. از آنجایی که طرح‌های راه راه، تلفیقی از رنگ‌های تیره و روشن هستند؛ فضای متعادلی را برای اتاق خواب درست می‌کنند. دیزاین تخت خواب بالا هم یکی از طرح‌های خاص است که می‌توانید قیمت آن را از متخصصین سلام ساختمان دریافت کنید. استفاده از کمد دیواری در قسمت اتاق خواب می تواند باعث برقراری نظم بیشتر در وسایل و لباس ها شود و خرید مناسب کمد دیواری اتاق خواب می تواند شما را در رسیدن به این هدف یاری دهد. با توجه به نیاز بازار و بودجه مردم و تنوع سلیقه آن ها، انواع مختلف کمد دیواری اتاق خواب در بازار موجود است.

• دکوراسیون اتاق خواب دخترانه لاکچری

اشکال هندسی، چاپ تصویر شخصیت هنری یا ورزشی مورد علاقه‌تان و نیز استفاده از طرح‌های موجود در طبیعت مثل گل از جمله ایده‌های جذاب و امروزی است. نور و روشنایی اتاق خواب در دکوراسیون اهمیت فراوانی دارد و حس و حال کلی فضا را تغییر می‌دهد. شما می‌توانید با نصب ریسه، حس و حالی رویاییی به اتاق خواب‌تان بدهید و یا با نصب لامپ‌های مخصوص درون قفسه‌های کتاب، حس و حالی از مجله خبری دکوراسیون هنری را ایجاد کنید. اما اگر نمی خواهید یک سرویس کامل را برای اتاق خواب خود خریداری کنید، می توانید کمد هایی که در حال حاضر در اختیار دارید را به همین روش چیدمان کنید. با طراحی کمد های مخصوص، بسته به ابعاد و فضایی که در اتاق خواب دارید می توانید به فضایی بسیار زیبا و کاربردی دست پیدا کنید. کمد هایی که دارای درب های کشویی و آینه ای هستند برای استفاده در اتاق خواب های باریک انتخاب مناسبی به شمار می روند، زیرا هم فضایی دلباز تر ایجاد کرده و هم کاربردی راحت و ساده دارند.