15 ایده جالب برای طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب جوان و نوجوان مجله کوروش-مبل وکیلی

آینه‌ها با بازتاب دادن نور می‌توانند تصور فضای بزرگ‌تر را ایجاد کنند. قرار دادن یک آینه در برابر پنجره می‌تواند نور طبیعی اتاق را دو برابر کند و همین باعث می‌شود اتاق خواب کوچک شما بزرگ‌تر و دل‌بازتر دیده شود. چند سانتی‌متر فضای بیشتر در چیدمان خانه‌ای با اتاق خواب کوچک، حیاتی است!

بهترین یراق آلات کابینت مربوط به کدام برند است؟

رنگ سفید یا هر رنگ روشن و شفاف دیگری جای خالی دیوارهای گسترده و پنجره‌های بزرگ را برای شما پر می‌کند. در طراحی دکوراسیون ساده اتاق خواب نوجوان و جوان بهتر است از طیف‌های مختلف رنگ مورد علاقه‌تان استفاده کنید. برای مثال طیف‌های مختلف رنگ صورتی، آبی یا هر رنگی که می‌پسندید. اغلب از رنگ های سفید و روشن به عنوان رنگ اتاق خواب مدرن استفاده می کنند.

استفاده از این راهکارها می تواند در طراحی دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک به شما کمک کند. پرده اتاق یکی از اصلی ترین وسایلی است که تکمیل کننده نما و جلوه ی اتاق شما می باشد. انتخاب یک پرده مناسب، علاوه بر جلوگیری از ورود مستقیم نور خورشید به درون اتاق، باعث حفظ انرژی و گرما و سرما می شود. پرده اتاق خواب را می توان با در نظر گرفتن سبک دکوراسیونی که به کار برده اید انتخاب نمایید.

اجاره سفره عقد و میز بله برون

اگر کف اتاق خواب خود را با کاشی و سرامیک یا چوب کفپوش کردید، با استفاده از یک قالیچه بر روی آن، گرما و جذابیت فضا را دوچندان کنید. از آنجاییکه اتاق خواب، محلی برای آرامش و استراحت است، رنگ‌های انتخاب شده نیز باید آرامش‌بخش باشند. اتاق خواب محل استراحت و آرامش شماست؛ پس به جای رنگ‌های اصلی و تند، در دکوراسیون اتاق از رنگ‌ها و سایه‌های آرامش‌بخش استفاده کنید. کمد دیواری بدون درب در اتاق خواب های مدرن امروزی رواج زیادی دارد. البته استفاده از رنگ مشکی هم مورد استفاده قار می گیرد و می تواند تمامی رنگ ها دیگر را در کنار خود جای دهد.

  • در اتاق خواب مدرن اغلب الگوهای هندسی به رنگ های خاکستری، سیاه و سفید مورد استفاده قرار می گیرد.
  • وجود برخی عناصر که جزئی از معماری داخلی اتاق محسوب می شوند مانند نوار نورانی که در دیوار پشت تخت خواب اتاق زیر مشاهده می کنید، می تواند به راحتی نقش یک شئ دکوری زیبا را بدون اینکه فضا را تحت تاثیر حضور خود قرار دهد با فروتنی تمام ایفا کند.
  • دکوراسیون اتاق خواب دخترانه کاملاً نمایانگر روحیه، احساسات و سلیقه فرد است که حالات درونی آن را بروز می دهد.
  • بنابراین حتما به علایق و سلیقه شخصی خودتان نیز توجه کنید و در ایده‌های طراحی خود جایی برای علایق شخصی‌تان باز کنید.
  • اتاق خواب کودک و نوزاد به نحوی طراحی گردد که ایجاد حس آرامش را برای دلبندان شما ایجاد نماید.
  • استفاده از یک تشک به جای تخت خواب علاوه بر مقرون به صرفه بودن، امکان جابجایی سریع تشک و افزایش فضای اتاق را در اختیار شما قرار می‌دهد.
با پیاده‌سازی سلیقه خود می توانید به یک دیزاین منحصر به فرد در اتاق خواب خود برسید. برای داشتن خوابی بهتر برای مجله خبری دکوراسیون خود، از رنگ‌های آرام‌بخش( شامل رنگ‌های خنثی مانند خاکستری‌ها و قهوه‌ای‌های روشن، بژ و کرمی) استفاده کنید. این رنگ‌ها علاوه بر بزرگ‌تر نشان دادن فضای اتاق باعث آرامش شما می‌شوند.

شش – چه رنگ هایی بهتر است در دکوراسیون اتاق خواب استفاده شود؟